Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.05.2017 20:30
Hollow otrzymało demo
1488V

Hollow otrzymało demo. Wypróbujcie „polski Dead Space”

W październiku ubiegłego roku miałem przyjemność zapowiadać na portalu „polski Dead Space”. Gra wciąż powstaje i deweloperzy postanowili przygotować dłuższą wersję demonstracyjną, dzięki której każdy będzie mógł na własnej skórze sprawdzić Hollow.

Główny bohater Hollow trafia na opuszczoną stację kosmiczną i jego zadaniem jest rozwiązanie zagadki zaginięcia załogi. Problemem jest jednak fakt, że miejscówka została opanowana przez potwory.

Zobaczcie pierwszy gameplay z Hollow

Twórcy zdecydowali się zaprezentować pozycję „w starym stylu”, czyli po prostu przygotowali wersję demonstracyjną, która wylądowała na Steam. Nie jest to jednak typowe demko na 15 minut, ponieważ studio zdecydowało się opublikować większy kawałek kodu, który wystarczy na około 90 minut czystej rozgrywki.

Projektem powinni w szczególności zainteresować się gracze, którzy tęsknią za Dead Space. Visceral Games zostało oddelegowane do tworzenia gier z uniwersum Gwiezdnych Wojen, a polska ekipa w znaczący sposób inspiruje się historiami Isaaca Clarke’a.

Tak przygotowany wycinek przedstawiają deweloperzy:

W demo Hollow w ręce gracza zostało oddane około 1-1,5h finalnej gry. Dzięki temu każdy na własnej skórze będzie mógł zobaczyć, co wydarzyło się na tajemniczej stacji, a także postarać się rozwiązać tajemnice przeszłości naszego bohatera. Dodatkowym hardcorowym utrudnieniem jest fakt, że aktualnie w demo nie ma saveów. Jest to zabieg celowy i związany z ogłoszonym przez nas dzisiaj konkursem na stronie Steam Hollow. Dla dziesięciu pierwszych graczy, którzy ukończą grę i to nagrają, przewidziane są nagrody.

Pliki pobierzecie z platformy Steam. Dla przypomnienia gra była zapowiadana poniższym zwiastunem:

Tagi: demo Forever Entertainment hollow