Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.05.2017 20:31
Policja bierze się za sprzedawców kont z grami. Pierwszy „biznesmen” zatrzymany
14617V

Policja bierze się za sprzedawców kont z grami. Pierwszy „biznesmen” zatrzymany

Od wielu miesięcy bez najmniejszych problemów można w Sieci nabyć konta do między innymi PlayStation Store z wykupionymi grami. W końcu procederem zajęła się policja, która zatrzymała mieszkańca Tomaszowa Lubelskiego.

Bardzo możliwe, że właśnie jesteśmy świadkami przełomu. Sony oraz Microsoft od dawna próbują walczyć z nielegalnym obrotem kont z PlayStation Store oraz Xbox Live, ale dopiero ostatnia akcja policji pokazuje, że można zakończyć ten problem. 

Wydział do walki z Cyberprzestępczością z Lublina wspólnie z policjantami weszli do mieszkania 41-letniego biznesmena, który był „organizatorem procederu nielegalnego rozpowszechnia gier na konsole w formacie elektronicznym”.

Mężczyzna sprzedawał konta od kwietnia 2016 roku i według opublikowanych danych pokrzywdzona firma miała stracić ponad 150 tysięcy złotych. Funkcjonariusze zabezpieczyli komputer osobisty, konsolę, karty bankomatowe oraz 40 tysięcy złotych na poczet przyszłych kar. Mieszkańcowi powiatu tomaszowskiego postawiono już zarzut i grozi mu 5 lat pozbawienia wolności.

W opublikowanej informacji nie pojawia się wzmianka, czy sprzedawca miał w swojej ofercie konta na PlayStation 4 czy też Xboksa One, jednak skala biznesu pozwala sądzić, że obie firmy mogą być poszkodowane.

Ta sytuacja może być tylko i wyłącznie początkiem zmian. Jeśli funkcjonariusze z całej Polski wezmą się za „handel pirackimi wersjami cyfrowych gier”, to wkrótce ze wszystkich aukcji mogą zniknąć konta PlayStation Store oraz Xbox Live.

Za podesłanie odnośnika do wiadomości dziękuję użytkownikowi Tomci_PL.

Źródło: http://www.lubelska.policja.gov.pl/lub/aktualnosci/67932,KWP-Zarzuty-za-cyfrowy-biznes-z-grami.html

Tagi: piraci piractwo policja