Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 16.05.2017 11:36
John Cygan. Nie żyje aktor odpowiedzialny za dubbing w Metal Gear Solid 2
814V

John Cygan. Nie żyje aktor odpowiedzialny za dubbing w Metal Gear Solid 2

Metal Gear Solid 2 mógł się pochwalić jedną z najlepszych ścieżek dźwiękowych i dubbingów epoki PlayStation 2. Niestety okazuje się, że nie usłyszymy już jednej z osób odpowiedzialnych za tą rewelacyjną warstwę audio.

Smutny początek wtorku. Rodzina i przyjaciele Johna Cygana, odpowiedzialnego za dubbing do wielu gier wideo, poinformowali o jego śmierci. Aktor miał 63 lata.

Metal Gear Solid 2 w Encyklopedii PPE.pl

"John Cygan, jeden z moich najbliższych przyjaciół, odszedł z tego świata. Trudno wyrazić smutek, który to wywołuje we mnie i w sercach całej rodziny. Łączymy się myślami z Cathy, piękną żoną Johna, oraz z jego wyjątkowymi dziećmi Annie i Jackiem" - napisał na swoim Twitterze aktor Michael Chikis, który poznał Johna Cygana na planie serialu The Commish.

John Cygan odegrał role oprócz The Commish m.in. w Archiwum X oraz Frasier, ale właściwe miejsce dla siebie znalazł dopiero jako aktor związany z grami, udźwiękowiając takie produkcje jak Star Wars: Knights of the Old Republic (Canderous Ordo), Kingdom of Amalur: Reckoning (Agarth), Final Fantasy XV, Mafia III czy Grand Theft Auto V. Najbardziej znaną rolą dubbingową Cygana był Solidus Snake z Metal Gear Solid 2. Poniżej możecie przypomnieć sobie rewelacyjnie zrealizowane dialogi z tej klasycznej gry na PS2.

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/metal-gears-solidus-snake-voice-actor-passes-away-/1100-6450053/?ftag=GSS-05-10aaa0a

Tagi: