Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.05.2017 19:59
The Crown Netflix
1504V

Netflix inwestuje w Europę. Nowe seriale i 400 miejsc pracy

Netflix coraz to chętniej inwestuje gotówkę w Europejczyków. Firma potwierdziła stworzenie 400 nowych miejsc pracy, a jednocześnie zapowiedziano wykreowanie seriali, które zostaną wyprodukowane na Starym Kontynencie.

Netflix posiada swoją wielką siedzibę w Amsterdamie. Aktualnie pracuje tam 170 pracowników, ale do końca 2017 roku liczba ta wzrośnie do 345, a do końca 2018 roku aż do ponad 400 specjalistów. To właśnie w stolicy Holandii znajduje się nowe centrum obsługi klienta klientów europejskich należące do spółki – pozostałe zostały zlokalizowane w Stanach Zjednoczonych (Salt Lake City i Utah) oraz Japonii (Jokohama).

Marvel: The Defenders. Zwiastun z polskimi napisami zapowiada wielką historię superbohaterów

Zatrudnienie nowych ludzi idzie w parze z przygotowywaniem nowych produkcji w Europie. Seria „Netflix Originals” jest dostępna dla ponad 100 milionów widzów na całym świecie i już teraz przedstawiono oraz zapowiedziano następujące produkcje:

  • Marseille, pierwsza własna produkcja serialowa Netfliksa z Francji, w tej chwili trwają prace nad drugim sezonem;
  • Zdobywca Złotych Globów: The Crown, którego akcja dzieje się w Wielkiej Brytanii. Obecnie trwają prace nad drugim sezonem;
  • Las Chicas del Cable, pierwszy własny serial Netfliksa z Hiszpanii, którego premiera odbyła się 28 kwietnia, a produkcja drugiego sezonu jest w toku;
  • Dark, pierwszy własny serial Netfliksa w Niemiec, który wejdzie na ekrany pod koniec 2017 r.;
  • Suburra, pierwszy własny serial Netflix z Włoch, który będzie miał premierę pod koniec 2017 r.;
  • Dogs of Berlin, drugi własny serial Netflix z Niemiec, którego premiera ma się odbyć w 2018 r.;
  • Osmosis, drugi własny serial Netflix z Francji. Planowany termin produkcji: 2018 r.

Netflix nie oszczędza i już teraz przeznaczył kwotę ponad 1,75 miliarda dolarów na produkcje europejskie. Do dziś ma na swoim koncie ponad 90 własnych produkcji, które znajdują się na różnych etapach realizacji.

Tak o rozszerzeniu zespołu w Amsterdamie wypowiedział się Reed Hastings, współzałożyciel i prezes Netflix:

„Z wielką radością zapowiadamy utworzenie nowych miejsc pracy w Europie, otwarcie naszego nowego centrum obsługi klienta w Amsterdamie oraz dwa nowe europejskie seriale. Europa jest ośrodkiem, gdzie wykreować można niesamowitą fabułę dopasowaną do preferencji widzów na całym świecie. Właśnie dlatego chcemy dalej inwestować w europejskie treści.”

Kilka słów na temat centrum powiedział również Jeroen Nijland, Komisarz ds. inwestycji zagranicznych holenderskiej agencji NFIA:

„Spółka podjęła decyzję o budowie dodatkowego centrum wsparcia klienta tuż obok swojej siedziby na region EMEA w Amsterdamie, aby stworzyć otoczenie biznesowe, które w pełni zaspokoi potrzeby  czołowych firm, które inwestują w swoją przyszłość. Holandia dysponuje szybkimi łączami internetowymi, posiada silnie rozwinięty sektor e-commerce oraz ma dostęp do zaplecza pracowników, którzy posługują się wieloma językami. Dzięki temu możemy wspierać rozwój platformy Netflix na dynamicznie rosnącym rynku europejskim.”

Wszystkie aktualnie dostępne oferty pracy z nowego centrum obsługi klienta europejskiego Netflix znajdziecie tutaj. Niektórych mogą również zainteresować oferty pracy w głównej siedzibie Netflix dla regionu EMEA – szczegóły znajdziecie w tym miejscu.

Tagi: netflix netflix originals netflix polska serial