Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.05.2017 15:32
Alan Wake znika z cyfrowych sklepów
3175V

Alan Wake znika ze Steam i Xbox Store. Twórcy organizują przecenę

Znany pisarz ma problemy. Remedy Entertainment potwierdziło usunięcie Alan Wake z dwóch sklepów i w konsekwencji gracze nie będą mogli nabyć opowieści. Z tej okazji studio zdecydowało się na przecenę.

Alan Wake zadebiutował 14 maja i pozwolił graczom przeżyć bardzo ciekawą opowieść. Remedy Entertainment przez wiele lat kreowało tę przygodę i gra zgarnęła oceny na poziomie 93%. Początkowo przygoda była dostępna wyłącznie na Xboksie 360.

Alan Wake w Encyklopedii PPE.pl

Tytuł znajduje się teraz na trzech platformach: Xbox One (Wsteczna Kompatybilność), Xbox 360 i PC, ale jeśli nadal nie zdecydowaliście się nabyć cyfrowej wersji gry, to musicie się śpieszyć. Alan Wake zostanie usunięty ze Steam i Xbox Store już 15 maja!

Twórcy potwierdzili, że problemem jest licencja na utwór znajdujący się w pozycji. Deweloperzy starają się uzyskać niezbędną zgodę, ale trudno im powiedzieć, czy problem zostanie zażegnany w najbliższym czasie. 

Jeśli posiadacie produkcję w swojej bibliotece, to nie musicie się o nic martwić. Nadal będziecie mogli pobrać pliki na dysk, ale po prostu nie będzie można dokonać stosownego zakupu. Z tego powodu Remedy Entertainment zdecydowało się na promocję Alan Wake na Steam, która wystartuje jutro – klienci kupią opowieść oraz rozszerzenia z 90% rabatem.

Studio nie mogło dokonać takiej „szybkiej przeceny” na Xbox Store, ponieważ to Microsoft decyduje o cenach pozycji w swoim sklepie. 

Źródło: Twitter.com

Tagi: