Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 09.05.2017 08:38
Rime. IGN zachwyca się połączeniem ICO i Shadow of the Colosssus. Zobaczcie gameplay
1564V

Rime. IGN zachwyca się połączeniem ICO i Shadow of the Colosssus. Zobaczcie gameplay

Tequila Works to nie kłamcy, wbrew temu co rozpowiadały pewne osoby jakiś czas temu, oskarżając tę firmę o fałszerstwo. Pierwsze redakcje otrzymały już kod z Rime i zabrały się do jego testowania.

Wrażenia płynące ze sprawdzania gameplayu Rime są bardzo pozytywne.  Redakcja IGN twierdzi, że tytuł łączy najlepsze motywy z takich gier jak ICO i The Last Guardian, polewając wszystko sosem z Shadow of the Colossus. Na motywach z tej ostatniej produkcji możemy skupić się w poniższym filmiku, gdzie dochodzi do pierwszego spotkania z wielką latającą bestią, przypominającą pterodaktyla. Czy będziemy z tymi adwersarzami walczyć czy tylko przed nimi uciekać? Póki co wygląda na to, że to tylko zręcznościowe przeszkody w trakcie rozwiązywania kolejnych, bardzo dobrze zaprojektowanych łamigłówek. Z zapowiedzi hands-on IGN wynika, że autorzy Rime w wyjątkowo umiejętny sposób połączyli różne gatunki i klimaty. Sporo wskazuje na to, że będzie to godny "duchowy spadkobierca" kultowego ICO.

Autor Rime na skraju załamania psychicznego po zarzutach o oszustwo

Jak widać poniżej intrygująco przedstawia się również eksploracja podwodnego świata w Rime. Bohater odnawia swój zapas tlenu, wpływając w widoczne pod wodą bańki i w ten sposób może zwiedzać rozbudowane podmorskie ruiny.

Premiera Rime odbędzie się już 26 maja 2017 roku, więc niedługo przetestujemy to cudo.

Tagi: gameplay ign Rime Tequila Works