Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.05.2017 22:09
Sniper: Ghost Warrior 3 słaba sprzedaż
2490V

Sniper: Ghost Warrior 3 ze sprzedażą „poniżej oczekiwań”. Firma może mieć spore problemy

Otrzymaliśmy pierwsze konkretne wyniki sprzedaży Sniper: Ghost Warrior 3. Tak jak mogliśmy się spodziewać, rodzime CI Games nie może świętować, a ujawniony rezultat sprawił, że firma ponownie zalicza bardzo słaby dzień na giełdzie.

CI Games zapowiadało opublikowanie wyników Sniper: Ghost Warrior 3, które mają zaprezentować pierwsze dni produkcji na rynku. Firma zdecydowała się rozdać Przepustki Sezonowe dla wszystkich zamówień przedpremierowych, a następnie dla wszystkich kupujących, ale nawet takie smakołyki nie są receptą na sukces.

Sniper: Ghost Warrior 3 w Encyklopedii PPE.pl

CI Games potwierdziło konkretne wyniki swojej najnowszej produkcji. Studio szacuje na podstawie danych z kluczowych rynków (Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Francja, Niemcy), że gracze z całego świata nabyli ponad 250 tysięcy sztuk Sniper: Ghost Warrior 3.

"Według szacunków zarządu dotychczasowy udział sprzedaży cyfrowej wynosi około 37% w stosunku do 63% udziału sprzedaży fizycznych nośników. Łączny nakład gry na fizycznych nośnikach wprowadzonych do dystrybucji globalnej wyniósł ponad 700 tys. egzemplarzy"

Teraz deweloperzy zamierzają stale ulepszać i rozbudowywać produkcję. W przeciągu kolejnych dni możemy spodziewać się istotnych aktualizacji:

"Spółka na bieżąco dokłada wszelkich starań, pracując nad kolejnymi ulepszeniami gry 'Sniper Ghost Warrior 3'. W najbliższych dniach oraz w kolejnych tygodniach emitent udostępni graczom tzw. patche z kolejnymi poprawkami zarówno na konsole jak i na platformę PC."

Nie jest raczej zaskoczeniem, że CI Games liczyło na więcej, ale w tym wypadku studio zderzyło się raczej z twardą rzeczywistością. W dzisiejszych czasach niezbędne jest dopracowanie produkcji przed premierą:

"Ilość egzemplarzy, które dotychczas trafiły do rąk graczy, znajduje się poniżej oczekiwań Zarządu Spółki sprzed premiery gry. W ocenie Zarządu poprawa stanu technicznego gry powinna pozytywnie wpłynąć na dalszą jej sprzedaż."

Warto zauważyć, że to kolejny bardzo słaby dzień CI Games na giełdzie. Spółka odnotowała spadek akcji o 12,22%... W tej sytuacji firma w przeciągu miesiąca odnotowała 47,16% spadek notowań (z 2,99 zł na  1,58 zł za jedną akcję).

Na zakończenie możemy potwierdzić, że w przeciągu następnych miesięcy zostanie opublikowany pierwszy fabularny dodatek:

"Jednocześnie Spółka pracuje nad nowymi dodatkami do gry, w tym nad istotnym dodatkiem fabularnym "The Sabotage", który zostanie udostępniony graczom w ciągu najbliższych miesięcy."

Źródło: http://businessinsider.com.pl/gielda/spolki/sniper-ghost-warrior-3-szacunkowa-sprzedaz-gry-komunikat-ci-games/vbnv0cd

Tagi: CI Games Sniper: Ghost Warrior 3 wyniki sprzedaży