Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.05.2017 14:06
Dead Island 2 wciąż istnieje
871V

Dead Island 2 wciąż powstaje, ale na grę musimy zaczekać

W ostatnich miesiącach żywe trupy nie wysypują się z każdej szafy, ale Deep Silver obiecuje nadejście Dead Island 2. Gra potrzebuje więcej czasu.

W 2014 roku pojawiły się pierwsze informacje o Dead Island 2. Gra miała debiutować w 2015 roku, ale autorzy systematycznie przekładali premierę, a następnie wydawca zdecydował się postawić na inne studio.

Dead Island 2 w Encyklopedii PPE.pl

Na początku produkcję rozwijało studio Yager, ojcowie Spec Ops: The Line, ale po wielu miesiącach prac, Deep Silver zrezygnowało ze współpracy z deweloperami. Według oficjalnych informacji pojawiły się nieporozumienia dotyczące wizji gry na linii wydawca-twórcy.

Od tej sytuacji minęło już naprawdę sporo czasu. W lipcu 2015 roku nastąpiło „wielkie rozstanie”, a dopiero w marcu 2016 roku otrzymaliśmy wiadomość, że nad grą pracuje Sumo Digital. Mimo to i tak nie otrzymaliśmy od tego czasu większych informacji na temat pozycji.

Dopiero teraz, po przeszło roku o jakichkolwiek informacji, Deep Silver wydało krótkie oświadczenie:

„Dead Island 2 jest nadal opracowywane przez studio Sumo Digital i cieszymy się z postępów, jakie zespół dokonuje z naszym najlepszym IP. Przedstawimy więcej informacji, gdy będziemy gotowi.”

Wiele na to wskazuje, że nowa ekipa zdecydowała się na totalną zmianę koncepcji. Nie możemy zapomnieć, że Yager rozwijało tytuł od wielu lat i gdyby Sumo Digital miało tylko zakończyć prace, to już dawno otrzymalibyśmy konkrety.

To w sumie dobra wiadomość, bo możemy mieć nadzieję, że Dead Island 2 powróci w lepszej formie. Przedstawiona koncepcja „kolorowych zombiaków” nie wszystkim przypadła do gustu, a Brytyjczycy, którzy w ostatnich latach pomagali przy Forza Horizon 3, Crackdown 3, czy też przygotowali Snake Pass, mogą zaoferować mocniejszą przygodę.

Źródło: http://www.eurogamer.net/articles/2017-05-08-dead-island-2-is-still-alive-deep-silver-insists

Tagi: Dead Island 2 Deep Silver Sumo Digital