Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 01.05.2017 20:30
50 Cent: Blood on the Sand i 7-letni syn
3676V

Twórcy 50 Cent: Blood on the Sand musieli słuchać 7-letniego syna rapera

50 Cent: Blood on the Sand nie było najlepszą produkcją poprzedniej generacji, ale jeden z deweloperów postanowił opowiedzieć ciekawą anegdotę z procesu powstawania gry. Jednym z najważniejszych konsultantów pozycji był… Siedmioletni syn rapera. 

50 Cent: Blood on the Sand to przygotowana przez Swordfish Studios gra na PlayStation 3 i Xboksa 360, w której główną rolę odegrał tytułowy raper. Deweloperzy stworzyli trzecioosobową strzelankę, która zgarnęła oceny na poziomie 71-72%.

50 Cent: Blood on the Sand w Encyklopedii PPE.pl

Po wielu latach od zakończenia produkcji w sprawie tytułu postanowił wypowiedzieć się Ian Flatt. Deweloper miał nawet okazję bliżej poznać rapera, ponieważ wraz ze swoim zespołem prezentował grę w posiadłości 50 Centa. Twórcy sądzili, że nad projektem będzie czuwał zespół złożony z doświadczonych graczy lub specjalistów, ale raper ufał najbardziej swojemu synowi.

To właśnie „młody 50 Cent” otrzymał do ręki pada i grał przy deweloperach. Siedmioletni młodzieniec zachwalał pozycję, jednak brakowało mu w niej… Helikopterów:

„Grał i następnie powiedział: „Kocham to, kocham to, jest wspaniałe, ale chce poziom z helikopterami!”. Nasz przedstawiciel wyjaśnił, że to strzelanka z perspektywy trzeciej osoby i nie ma w niej helikopterów, ale syn 50 Centa powiedział „Nie, ja chcę helikoptery”, więc 50 Cent się odwrócił i powiedział: „Słyszałeś go. Zrób poziom z helikopterami”.”

Autorzy nie mogli w żaden sposób zmienić oczekiwań, więc zaczęli przygotowywać helikoptery. Stracili na tym sporo czasu, bo dla jednej sekwencji wykreowali kilka systemów. Ten element został następnie bardzo mocno skrytykowany przez wielu dziennikarzy, bo oczywiście… Nie pasował do całej gry. Przypadek? ;)

Źródło: https://www.polygon.com/2017/4/29/15487172/50-cent-blood-on-the-sand-review-sucks-helicopters

Tagi: 50 cent 50 Cent: Blood On The Sand ciekawe humor