Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 01.05.2017 09:49
Final Fantasy XII. Nowości gameplayowe i "poprawiona" grafika na trailerze
479V

Final Fantasy XII. Nowości gameplayowe i "poprawiona" grafika na trailerze

Można powiedzieć, że rozpoczęła się marketingowa ofensywa Square Enix. Wszystko oczywiście w związku z nadciągającą premierą Final Fantasy XII: The Zodiac Age.

Wczoraj oglądaliśmy całkiem efektowny zwiastun odświeżonej wersji Final Fantasy XII (w wersji angielskiej lub japońskiej - do wyboru). Jak się okazuje Square Enix nie kazał nam długo czekać na nowe materiały z Final Fantasy XII: The Zodiac Age. Tym razem trailer przeznaczony jest dla rynku japońskiego i przypomina o tym, czym jest świat Ivalice (który występował w Final Fantasy Tactics i Vagrant Story). Możemy też rzucić okiem na fragmenty gameplayu.

Final Fantasy XII: The Zodiac Age w Encyklopedii PPE.pl

Przede wszystkim Square Enix zapewni nam ważne poprawki balansu rozgrywki gry, którymi wcześniej mogli cieszyć się tylko japońscy gracze, w specjalnej edycji gry. Deweloperzy zapowiadają znacznie krótszy czas loadingów, autosave'y oraz rozbudowany system osiągnięć.

Z grafiką jest spory problem. Można by oczekiwać, że tytuł będzie wyglądał mimo wszystko wyraźnie lepiej od wersji na PS2. Wygląda jednak na to, że Square Enix skupiło się na odświeżeniu modeli postaci, ale lokacje zostawiono praktycznie bez zmian. Mocno razi bardzo uboga geometria otoczenia, proste cieniowanie i wąski promień dorysowywania obiektów.

Premiera Final Fantasy XII: The Zodiac Age nastąpi 11 lipca 2017 r.

Tagi: