Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 26.04.2017 21:01
Call of Duty: WWII
9181V

Call of Duty: WWII. Data premiery, zwiastun, informacje

Czas na konkrety dotyczące Call of Duty: WWII. Sledgehammer Games właśnie oficjalnie przedstawiło owoc swojej kilkuletniej pracy, w którym gracze trafią na front II wojny światowej. Poznajcie najważniejsze informacje o nadciągającej produkcji.

To jedna ze słabiej skrywanych tajemnic ostatnich miesięcy, ale możemy w końcu oficjalnie powitać nową odsłonę Call of Duty. Twórcy wyraźnie wsłuchali się w opinie graczy i chcą zaoferować produkcję, na którą czeka świat od dłuższego czasu.

Call of Duty: WWII w Encyklopedii PPE.pl

Call of Duty: WWII zadebiutuje już 3 listopada na PlayStation 4, Xboksa One i komputery osobiste. Twórcy potwierdzili właśnie wszystkie krążące od pewnego czasu w Sieci plotki – w historii trafimy na front II wojny światowej.

W produkcji wcielimy się w przedstawicieli amerykańskiej 1 Dywizji Piechoty, która trafi do Europy. Podczas rozgrywki weźmiemy udział w między innymi Lądowaniu na Normandię i Ofensywie w Ardenach.  

Akcja pozycji została umiejscowiona w latach 1944-1945, jednak autorzy pozwolą nam spojrzeć również na wydarzenia z 1940-1944, ponieważ w taki sposób zostanie zaprezentowany charakter opowieści. Akcja historii zaprowadzi graczy do Europy, gdy alianci gromadzą wojska w drodze na Niemcy.

Tryb sieciowy zostanie zaprezentowany w dniach 13-15 czerwca podczas targów E3, jednak twórcy tym razem przygotowali między innymi tryb „Wojna”, w którym zmagania zostaną oparte o narrację. W przypadku klas postaci autorzy zastosowali „Dywizje” i będzie to nowe podejście do personalizowania i dostosowywania żołnierzy. W grze znajdzie się również „Siedziba”, czyli miejscówka, gdzie będziemy wchodzić w interakcje z innymi graczami.

W Cal of Duty: WWII pojawi się także tryb zombie, w którym zawalczymy oczywiście z "nazie-zombie"! Potwierdziły się również wcześniejsze plotki - pozycja otrzyma tryb kooperacji oraz betę. Na początku do zmagań przystąpią gracze na PlayStation 4.

Kilka informacji o grze:

  • Ronald “Red” Daniels jest głównym bohaterem. To nowy żołnierz armii Stanów Zjednoczonych, a dokładnie 1 Dywizji Piechoty, nazwanej „Fighting First”. Jego przełożonymi są Pierson oraz Turner, którzy mają różne wizje na przeprowadzenie tej wojny.
  • Daniels nie ma żadnych super zdolności, Jest zwykłym żołnierzem, który jest przerażony całą sytuacją.
  • Gra rozpoczyna się tuż przed D-Day.
  • Szkolenie głównego bohatera była szybkie i intensywne. Nie posiada on wielkiego doświadczenia na froncie.
  • W produkcji nie pojawi się automatyczna regeneracja zdrowia. Będziemy biegać za apteczkami!
  • Twórcy stawiają na realizm i wymagające zmagania.

Tak o Call of Duty: WWII wypowiedział się dyrektor generalny Activision, Eric Hirshberg

„Ponad dwa i pół roku temu podjęliśmy decyzję o tym, że seria powinna wrócić do korzeni. Call of Duty: WWII powraca do nich w wielkim. Ekipa Sledgehammer Games przygotowała realistyczną i wiarygodną, a jednocześnie filmową grę opowiadającą o największej wojnie w dziejach świata, w której gracze będą świadkami zarówno epickich wydarzeń, jak i dramatycznych zmagań zwykłych ludzi. To gra, która wieloletnim fanom cyklu pozwoli poczuć klimat II wojny światowej tak jak jeszcze nigdy dotąd, a nowym pokoleniom graczy umożliwi zapoznanie się z tym historycznym konfliktem.”

Kilka słów dodał Michael Condrey, współzałożyciel i szef studia Sledgehammer Games.

„Call of Duty: WWII to dla wszystkich w Sledgehammer Games przygoda niezwykle inspirująca i pełna pasji. Ekipa dała z siebie wszystko, by ukazać dynamikę i intensywność działań wojennych, a także bohaterstwo i poświęcenie żołnierzy biorących udział w II wojnie światowej. Nasza kampania fabularna z bogatą narracją po brzegi wypełniona jest akcją, a innowacyjny tryb wieloosobowy pozwala graczom wejść w buty żołnierzy walczących o wolność w świecie, który bez nich wpadnie w szpony tyranów. Z kolei nasz tryb kooperacji to zupełnie nowa, oddzielna opowieść z nazistowskimi zombie w roli głównej. Jesteśmy pewni, że fani go pokochają.”

Glen Schofield, drugi ze współzałożycieli i szefów Sledgehammer Games, dodał:

„Historia, którą opowiadamy, jest zupełnie inna niż cokolwiek, z czym dotychczas się mierzyliśmy. To doprawdy niesamowita podróż zwykłych ludzi, podróż, która uczyniła z nich bohaterów. Chcemy oddać cześć temu wspaniałemu pokoleniu żołnierzy, w wiarygodny sposób opowiedzieć o wydarzeniach, które wpłynęły na losy świata, i oddać w ręce graczy najlepszą grę, jaką kiedykolwiek stworzyliśmy.”

Call of Duty: WWII jest dostępne w przedsprzedaży w następujących edycjach:

  • Edycji podstawowej
  • Edycji Pro – zawierającej Karnet Sezonowy**, kolekcjonerski Steelbook i inne

Zwiastun: 

Live-Stream:

Tagi: Activision Call of Duty: WWII data premiery Sledgehammer Games