Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.04.2017 19:04
Bluepoint Games pracuje nad nowym kotletem
1916V

Bluepoint Games pracuje nad powrotem wielkiego „klasyka”

Studio odpowiedzialne za Uncharted: Kolekcja Nathana Drake'a pracuje nad nowym projektem. Twórcy ponownie zamierzają wrzucić na aktualną generację jeden z klasyków, który może zostać wkrótce ujawniony. 

Bluepoint Games to amerykańskie studio znane głównie z jednego – deweloperzy zajmują się przenoszeniem produkcji z poprzednich na aktualne generacje. To właśnie ta ekipa stworzyła God of War Collection (PlayStation 3), The Ico & Shadow of the Colossus Collection (PlayStation 3), Metal Gear Solid HD Collection (PlayStation 3), czy też Uncharted: The Nathan Drake Collection (PlayStation 4). Dzisiaj otrzymaliśmy potwierdzenie, że formacja pracuje nad kolejnym dużym projektem.

Startuje PlayStation League. Sony przedstawia ulepszoną inicjatywę

Na witrynie studia pojawiły się oferty pracy, które są dość jednoznaczne – studio poszukuje pracowników do „remasterów klasyków na platformy aktualnej generacji”. Możemy w tej sytuacji przypuszczać, że deweloperzy tym razem nie pracują nad markami Sony, ponieważ pojawia się tutaj liczba mnoga.

Dyrektor techniczny – Peter Dalton – na swoim koncie LinkedIn dodał, że ma przyjemność pracować teraz nad „kolejnym niesamowitym NIEZAPOWIEDZIANYM tytułem, który zadowoli masę”.

Co to może być? W sumie opcji jest naprawdę sporo, ale ja chętnie zobaczyłbym  powrót Spyro. Trzy ostatnie części fioletowego smoka zadebiutowały na sprzętach Microsoftu, Sony oraz Nintendo, więc port mógłby trafić na Xboksa One, PlayStation 4 i Nintendo Switch, więc zadowoliłby „masę”. 

 Według plotek projekt ma zostać wkrótce przedstawiony szerokiej publiczności, ale na szczegóły musimy oczywiście zaczekać.

Źródło: http://gamingbolt.com/bluepoint-games-is-remaking-a-classic-for-current-gen-platforms

Tagi: