Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.04.2017 14:03
iRacing walka
805V

iRacing i 24-godzinny wyścig Nürburgring. Pełny przejazd z wyczerpującej symulacji

W ubiegłym tygodniu byliśmy świadkami ciekawego wydarzenia. Na serwerach iRacing odbył się 24-godzinyn wyścig na trasie Nürburgring, w którym gracze testowali swoją wytrzymałość. Zobaczcie pełną relację z tego przejazdu.

iRacing to sieciowy symulator przygotowany przez zespół deweloperów (iRacing.com Motorsport Simulations), których jedynym najważniejszym zadaniem było przygotowanie idealnej symulacji. Twórcy odtworzyli wszystkie samochody, trasy i starali się stworzyć maksymalnie realistyczną produkcję. Autorzy otrzymali szereg niezbędnych rad od organizacji wyścigowych, a nawet zespołów rajdowych, dzięki którym mogli stworzyć jeszcze lepszą pozycję.

Gran Turismo Sport. Kolejna porcja gameplayu z bety

Tytułem wstępu jeszcze warto przypomnieć, że produkcja jest w pełni nastawiona na sieciowe zmagania. Gracze podczas kariery rozpoczynają w lidze początkującej, ale dzięki dobrym przejazdom oraz zwycięstwom mogą zdobywać nowe licencje. Istotnym elementem gry jest również dbanie o odpowiedni-bezpieczny przejazd.

To właśnie na serwerach iRacing odbyło się ciekawe wydarzenie, ponieważ gracze zebrali się w zespoły i uczestniczyli w 24-godzinnej sesji. Samochody podzielone na cztery klasy (Audi R8 LMS, Porsche 911 GT3 Cup,  Kia Optima and Global Mazda MX-5 Cup) odbyły pełną długość wyścigu.

Zazwyczaj podczas podobnych wydarzeń trudno mówić o wielkich emocjach, ale tym razem drużyny potrafiły stworzyć widowisko. Zachęcam do zobaczenia przynajmniej ostatniego filmu (godzina 06:00:40), gdzie dwóch kierowców walczy o pozycję… Jest to bez wątpienia najważniejszy moment rywalizacji, który zaważył o sukcesie Pure Rancing Team Black.

Źródło: http://www.dualshockers.com/2017/04/23/watch-brave-sim-racers-driver-24-hours-nurburgring-iracing/

Tagi: