Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.03.2017 12:52
Geralt dziękuje fanom
3667V

CD Projekt przedstawił raport finansowy. Olbrzymi zysk i wybitny wynik Wiedźmina!

Twórcy growych historii Wiedźmina nie mogą narzekać. Firma przedstawiła najnowszy raport finansowy podsumowujący 2016 rok, w którym przedstawione wyniki pokazują potęgę CD Projektu. Studio w przeciągu ostatnich 12 miesięcy zarobiło prawdziwą fortunę.

CD Projekt pracuje aktualnie nad dwoma bardzo ambitnymi projektami – Gwint oraz Cyberpunk 2077. Ten pierwszy tytuł ma zarządzić jeszcze w 2017 roku, ale na drugą opowieść jeszcze trochę zaczekamy. Możemy mieć jednak pewność, że pomimo braku wielkich premier w ostatnich miesiącach, firma może świętować.

Andrzej Sapkowski nie wierzył w sukces gry Wiedźmin, więc nie chciał procentu z zysków

2016 rok był bardzo pracowity dla CD Projektu. Firma wygenerowała zysk netto na poziomie 584 mln zł (798 mln zł w 2015 roku) i odnotowała sprzedaż aż 25 mln pudełek trzech przygód Geralta z Rivii, a należy zaznaczyć, że w tym wyniku nie zostały zawarte osiągnięcia dwóch dodatków – Serc z Kamienia oraz Krwi i Wina.

Nawet po odjęciu wszystkich zobowiązań, CD Projekt zanotował 250,5 mln zysku netto (324 mln zł w 2015 roku), działalność operacyjna całej spółki wyniosła 304 mln zł (424 mln zł w 2015 roku). W przeciągu dwóch ostatnich lat (2015-2016) CD Projekt wygenerował 575 mln zł czystego zysku!

Wyniki Wiedźmina

Firma podała, że Wiedźmin 3: Dziki Gon wraz z dodatkami zanotował przychody przekraczające 1 mld zł! A 96% z tego wyniku wygenerowano za granicami naszego kraju. Należy tutaj na pewno zaznaczyć, że również rezultaty osiągnięte na giełdzie imponują – w przeciągu roku suma aktyw wzrosła o kolejne 216 mln zł i wynosi teraz 875 mln zł.

Trzeba mieć oczywiście świadomość, że najbliższa przyszłość studia to Gwint. Adam Kiciński – prezes studia – zapowiedział znaczący rozwój produkcji:

„Zeszłoroczny start zamkniętej bety "Gwinta" to dopiero początek. W nadchodzących miesiącach i latach gracze mogą spodziewać się większej liczby kart i trybów gry oraz współtworzonego przez zespół. "Wiedźmina 3" trybu single player. Jesteśmy przekonani, że to właśnie z "Gwintem", a we współpracy z naszym partnerem, firmą GAEA, po raz pierwszy mamy szansę zaistnieć na perspektywicznym rynku chińskim.”

W temacie Cyberpunka 2077 musimy uzbroić się w sporo cierpliwości. Prezes CD Projektu zaznacza, że nad grą pracuje największy zespół w historii, prace są określane jako „zaawansowane”, ale nikt tutaj nie zamierza się śpieszyć:

„Stan prac jest zaawansowany, projekt jest jednak na tyle ambitny, że potrzebuje jeszcze trochę czasu."

Materiał: Wiedźmin 3: Dziki Gon - Pamiętna Noc - zwiastun

Źródło: http://www.bankier.pl/wiadomosc/25-milionow-Wiedzminow-i-cwierc-miliarda-zysku-CD-Projekt-pokazal-wyniki-7508092.html

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED raport Wiedźmin 3: Dziki Gon