Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 27.03.2017 17:04
Bohaterowie Half-Life 2
2356V

Half-Life 2: Episode Three. Przeciek pozwala spojrzeć na mapę i poznać szczegóły

Wierzycie jeszcze w nadejście Half-Life 2: Episode Three? Za kilka minut umrze w niektórych czytelnikach ostatnia nadzieja na wielką premierę trzeciego epizodu. W Sieci pojawiły się dość konkretne informacje oraz materiały z prac, które niestety nigdy nie zostaną zakończone.

Pod koniec maja 2006 roku byliśmy świadkami wielkiego wydarzenia. Valve zakończyło prace nad Half-Life 2: Episode One, a jednocześnie firma potwierdziła datę premiery Episode Two oraz zapowiedziała Episode Three. Od tego czasu wciąż niektórzy wierzą w nadejście trzeciej przygody.

Half-Life 2 w Encyklopedii PPE.pl

Jeden z fanów Valve z portalu ValveTime postanowił pochwalić się ciekawym znaleziskiem. Wyciek przedstawia mapę z anulowanego epizodu Half-Life 2, który był w 2005 roku przygotowywany przez studio Junction Point – formacja pracowała nad tajnym projektem dla Valve, ale ten został anulowany. Deweloperzy w swoim czasie przygotowali Epic Mickey (2010) i Epic Mickey 2: The Power of Two (2012).

Miejscówka została umiejscowiona w Ravenholm i posiada małą zagadkę logiczną, oskryptowaną sekwencję i walki. Projekt nie był związany z przygotowywanym przez Arkane Studios Episode Four, który również trafił do kosza.

Według domniemań specjalistów od  Half-Life’a – gracz miał spaść do lokacji w gondoli, obudzić się w pokoju obok dwóch postaci (Duncan i Scooter), a obok pierwszej lokacji znajdował się dworzec kolejowy, różne budynki, zaś na ulicach walczyli rebelianci z żołnierzami Combine Soldiers.

Half-Life 2 Episode Three

Źródło: Twitter.com

Tagi: Half-Life 2 half-life 2: episode three junction point valve