Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.03.2017 19:00
Destiny 2 oficjalnie
4698V

Destiny 2 oficjalnie! Data premiery, zwiastun, beta i szczegóły. Gra zmierza na PS4, XOne i PC

Koniec z domniemaniami i wróżeniem z fusów. Destiny 2 nadciąga i produkcja została właśnie zapowiedziana przez Activision. Tytuł zadebiutuje jeszcze w tym roku na PlayStation 4, Xboksach One i… Komputerach osobistych!

Wielka prezentacja Destiny 2 została zaprzepaszczona przez włoski GameStop. Firma przed czasem pokazała plakaty, które od dzisiaj będą zdobić sklepy na całym świecie. Tytuł Bungie nadciąga!

Destiny 2 w Encyklopedii PPE.pl

Destiny 2 oficjalnie zmierza na PlayStation 4, Xboksa One i komputery osobiste, a wielka premiera na trzech platformach odbędzie się jednocześnie 8 września. Gracze oczywiście wypróbują tytuł przed debiutem – beta będzie dostępna dla wszystkich klientów składających zamówienia przedpremierowe.

Na dobry początek możemy spojrzeć na zwiastun, który… Rozbudza oczekiwania. Bungie już w przypadku pierwszego Destiny pokazało, że w przypadku materiałów promocyjnych totalnie nie zawodzi.

Potwierdziły się również plotki dotyczące historii:

"W Destiny 2 azyl ludzkości, jakim było ostatnie bezpieczne miasto na Ziemi upadł, a jego ruiny okupuje nowy, potężny wróg wraz ze swą elitarną armią znaną jako Czerwony Legion. Każdy z graczy stworzy swą postać zwaną Strażnikiem, jednego z wybrańców chroniących ludzką rasę. Wcielając się w Strażników, w Destiny 2 gracze staną przed zadaniem opanowania nowych umiejętności, zdobycia potężnych broni, zjednoczenia sił strzegących miasta i wspólnego uderzenia w przeciwnika, by odzyskać stracony dom."

Tak wielkie wydarzenie skomentował CEO Activision, Eric Hirshberg:

"Premiera pierwszego Destiny była największą w historii konsol. Destiny 2 otworzy kolejną generację na ten wypełniony akcją wszechświat. Dzięki niesamowitemu talentowi, jaki wnoszą do produkcji nasi partnerzy w Bungie, możemy jeszcze bardziej skupić się na naszym celu, którym jest uczynienie Destiny 2 jeszcze większym sukcesem i zjednanie jeszcze szerszej rzeszy fanów. Posłuży temu niezrównana mechanika akcji FPP, nowa, fascynująca opowieść, wspaniałe postaci i wiele nowych rozwiązań, które sprawią, że wejście w świat gry będzie łatwiejsze niż kiedykolwiek. Po raz pierwszy dedykowaną sobie wersję gry otrzymają gracze PC. Destiny 2, przeskakując oczekiwania stawiane poprzedniczce, zmieni docenioną już przez graczy grę w serię o jeszcze większej skali i znaczeniu."

 Kilka słów powiedział również dyrektor generalny - Pete Parsons:

"Ostatnie trzy lata były dla Bungie niesamowitą inspiracją i źródłem wielkiej satysfakcji. Wszyscy czuliśmy się wzruszeni obserwując, jak miliony graczy na całym świecie wykuwa w Destiny niezapomniane wspomnienia, czyniąc z gry swoją pasję i ulubiony sposób spędzania wolnego czasu. Nie możemy się doczekać, by kontynuować wraz z nimi tę podróż. Z niecierpliwością czekamy na dzień, w którym podzielimy się ze światem nową historią i zaprosimy graczy do jej odkrywania. Wraz z nadchodzącą, planowaną na lato Betą Destiny 2 usłyszymy o wrażeniach z rozgrywki milionów graczy z całego świata, którzy dostaną szansę odkrycia pierwszych kart kroniki nowych przygód, jakie przygotowaliśmy dla wszystkich. Z nadejściem 8 września, wraz z naszymi partnerami z Activision, z dumą i wielkimi emocjami oddamy w ręce graczy pełne doświadczenie premierowej wersji Destiny 2."

Jeszcze komentarz Rozba, naszego redakcyjnego fana Destiny, który nie mógł odpuścić takiej okazji by nie wciąć się ze swoją opinią do tego newsa ;-):

Krótki trailer, ale apetyt już konkretnie rozbudził. To oczywiście tylko CGI, baz gameplay'u, ale można już na jego podstawie spekulować, w którą stronę pójdzie Destiny 2. Pierwsze co zwróciło moją uwagę, to zręczne połączenie dwóch narracji, godzących jednocześnie dwa spojrzenia na zabawę z grą Bungie. Z jednej strony mamy Zavalę zagrzewającego do boju po utracie Wieży i Ostatniego miasta wielkimi słowami oraz ideałami. Z drugiej strony - ulubieniec fanów - Cayde-6, który po prostu sprowadza naszą motywację do tego, co liczy się naprawdę - masy lootu. Chciałbym, żeby podobnie zręcznie połączono to w samej grze. Nikt nie chciałby przesadnie pompatycznej powtórki z Destiny Year One.

Druga sprawa to sprytne wytłumaczenie, dlaczego zaczniemy w sequelu od zera kolekcjonować broń i pancerze. Wieża została zniszczona, razem ze skarbcem (Vault), w którym trzymaliśmy nasz sprzęt (jest nawet w trailerze scenka pokazująca jak całe żelastwo ginie w kuli ognia). Jak dla mnie, wytłumaczenie jak najbardziej ok, zwłaszcza że jestem z tej grupy graczy, którzy byli za twardym resetem i rozpoczęcia kolekcjonowania skarbów od nowa.

Wreszcie Cabale dostają większą rolę. Jako jedyna rasa w jedynce nie miała Raidu z nią związanego oraz osobnej linii fabularnej skupionej wyłącznie na nich. Będzie ciekawie, ale zobaczymy jak z trybami gry i zmianami w kwestii gamplay'u. Wiadomo na 90%, że gra dalej będzie się koncentrowała wokół trzech klas: Titana, Huntera i Warlocka, jednak chciałbym zobaczyć konkretną ewolucję w ich drzewkach rozwoju. Póki co, jak dla fana, trailer poprawny, wzbudzający apetyt, ale dopiero gameplay może go bardziej zaspokoić. 

PS. Idę o zakład że Jarosław Boberek będzie grał Ghosta w polskiej wersji językowej :-)  

Na większy gameplay musimy niestety zaczekać do 18 maja. Mamy również potwierdzenie wcześniejszych plotek gra zadebiutuje w kilku edycjach. Tak prezentują się szczegóły kolekcjonerki (zdjęcia w galerii):

 • Destiny 2 – gra
 • DLC – Expansion I oraz Expansion 2 zawierające misje fabularne, kooperacyjne aktywności, elementy do trybu PVP i bronie, pancerze i przedmioty
 • Destiny 2 – torba na 15 calowy latpop/tablet
 • Ładowarka USB słoneczna, bransoletka i mapa
 • Całą zawartość Limitowanej Edycji Steelbook
 • Zawartość trzech DLC – Legendary Sword, Legendary Player Emote, Cabal Empire Themed

Limitowa edycja:

 • Destiny 2 – gra
 • DLC – Expansion I oraz Expansion 2 zawierające misje fabularne, kooperacyjne aktywności, elementy do trybu PVP i bronie, pancerze i przedmioty
 • Całą zawartość Limitowanej Edycji Steelbook
 • Zawartość trzech DLC – Legendary Sword, Legendary Player Emote, Cabal Empire Themed

Digital Deluxe Edition:

 • Destiny 2 – gra
 • DLC – Expansion I oraz Expansion 2 zawierające misje fabularne, kooperacyjne aktywności, elementy do trybu PVP i bronie, pancerze i przedmioty
 • Zawartość trzech DLC – Legendary Sword, Legendary Player Emote, Cabal Empire Themed

Game+Pass:

 • Destiny 2 – gra
 • Przepustka Sezonowa (zawiera Expansion I oraz Expansion 2)

Activision jednocześnie potwierdziło czasową ekskluzywność na dodatki dla PlayStation 4. Destiny 2 trafi do nas w pełnej, polskiej lokalizacji, czyli otrzymamy grę z dubbingiem! Jest to na pewno dobra wiadomość dla graczy, którzy lubią przynajmniej rodzime napisy – możemy mieć pewność, że otrzymamy możliwość wyboru lokalizacji.

Materiał: Destiny 2 – światowa premiera zwiastuna ogłaszającego „Odezwa” 

GameStop pokazał figurkę, która pojawiła się we wcześniejszych przeciekach - składając zamówienie przedpremierowe otrzymacie Cayde-6 (pewnie tylko w wybranych sklepach):

Tagi: