Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.03.2017 15:29
Final Fantasy XV: Episode Gladiolus
805V

Final Fantasy XV: Episode Gladiolus. W dobrej cenie i z ciekawą zawartością

Już w tym tygodniu zainteresowani gracze zapoznają się z pierwszym, dużym dodatkiem do Final Fantasy XV. Square Enix przed premierą Episode Gladiolus postanowiło przedstawić wszystkie szczegóły nadciągających atrakcji.

Final Fantasy XV: Episode Gladiolus to pierwszy fabularny dodatek do Final Fantasy XV. Za przygodę odpowiada Square Enix – twórcy oryginalnej opowieści. W rozszerzeniu głównym bohaterem został tytułowy Gladiolus Amicitia.

Final Fantasy XV: Episode Gladiolus w Encyklopedii PPE.pl

DLC zadebiutuje na PlayStation Store i Xbox Live już 28 marca, a zainteresowani gracze muszą przygotować około 20 zł. Istnieje również opcja nabycia Przepustki Sezonowej, która została wyceniona na około 100 zł.

W historii wcielimy się w Gladio, który po porażce z Ravusem postanawia odłączyć się od przyjaciół i wzmocnić swoją siłę. Z tego powodu heros trafi do starożytnych ruin, w których 30 lat temu znajdowało się Królestwo Lucis. To właśnie w tym miejscu protagonista będzie chciał zwiększyć swoją siłę.

Autorzy zaoferują odrobinę zmienioną rozgrywkę, ponieważ protagonista może korzystać z nowych systemów – blokowania i kontratakowania. Podczas przygody śmiałek trafi do zupełnie nowej lokacji i zdobędą nowe przedmioty, które następnie można przenieść do przygody z Final Fantasy XV.  

Studio przygotowało również nowe tryby – Score Attack oraz Final Trial – który odblokowują się po zakończeniu historii z odcinka. Przygotowane warianty zapewniają dodatkowe wyzwania i zachęcają do ponownej rozgrywki.

Materiał: Episode Gladiolus PAX Trailer

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: