Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.03.2017 19:07
Xbox One Elite
2839V

Xbox Live ponownie nie działa. Microsoft naprawia usterkę

W przeciągu 24 godzin dochodzi do drugiej awarii Xbox Live. Microsoft stara się naprawić sytuację i zaoferować graczom bezproblemową rozgrywkę. Aktualnie klienci nie mogą korzystać ze swoich cyfrowych dóbr.

Około 3 w nocy podczas pisania jednego z tekstów zauważyłem komunikaty dotyczące problemów na Xbox Live. Microsoft natychmiastowo zareagował, a niektórym graczom udało się z tej okazji nabyć kolekcję gier z serii Resident Evil w bardzo atrakcyjnej cenie – akurat serwery padły w czasie dodawania nowej zawartości do sklepu i pracownicy nie zauważyli pomyłki.

Xbox One z nowym kontrolerem. Microsoft prezentuje zupełnie nową serię

Teraz sytuacja powróciła. Amerykanie informują o problemach z serwerami, przez które nie działają „podstawowe usługi Xbox Live”. Problem dotyczy następujących platform: Xbox One, Xbox 360, Xbox w systemie Windows 10 i Xbox na innych urządzeniach. Gracze nie mogą również dokonywać zakupów na wyżej wymienionych urządzeniach.

„Mamy świadomość problemów z zalogowaniem się do usługi Xbox Live. Ciężko pracujemy, by niedogodności zostały rozwiązane.”

Powyższy komunikat opublikowano przed godziną 19:00. Możemy mieć nadzieję, że wkrótce błędy zostaną wyeliminowane i gracze będą mogli ponownie cieszyć się rozgrywką na między innymi Xboksie One.  

Tagi: