Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.03.2017 15:42
Enlisted zmierza na PS4 i XOne
859V

Enlisted, Crossout i War Thunder zarządzą w 2017 roku. Gaijin Entertainment szykuje sporo mocnych tytułów

Fani War Thundera w następnych miesiącach na pewno nie będą się nudzić. Gaijin Entertainment zamierza wciąż rozwijać produkcję, a jednocześnie pozwoli graczom zapoznać się z dwoma kolejnymi tytułami.

Gaijin Entertainment to twórcy między innymi War Thunder, Crossout, Star Conflict. Firma stara się nie tylko przygotowywać własne produkcje, ale również dostarczać na rynek pozycje od innych deweloperów. Firma w 2017 roku skupi się głównie na trzech propozycjach.

Enlisted w Encyklopedii PPE.pl

War Thunder

Wielka wojna nadal trwa. W 2017 roku na serwerach War Thundera pojawi się wielki dodatek „Wilki Morskie”, który aktualnie znajduje się w fazie testów. Rozszerzenie koncentruje się na fizyce morskiej, modelach uszkodzeń i rdzeniu rozgrywki. Deweloperzy w nadchodzących beta testach zaprezentują:

  • Drzewko rozwoju sił morskich
  • Nowe funkcje gry
  • Morskie tryby rozgrywki
  • Studio będzie kontynuowało eksperymenty z coraz większymi statkami jako celami dowodzonymi przez AI

Wiele na to wygląda, że jeszcze w tym roku gracze otrzymają możliwość wcielenia się w kolejną frakcję. Aktualnie w War Thunderze można korzystać z pojazdów pięciu narodów, ale prawdopodobnie już w niedalekiej przyszłości do gry trafią Włosi oraz Francuzi.  Wkrótce otrzymamy również informacje dotyczące trybu „Wojny Światowe”, który będzie koncentrował się na działaniach II Wojny Światowej i zmagania wpłyną na przebieg całej operacji.

Crossout

Tutaj również mamy bardzo dobre informacje, ponieważ gra wkrótce wyjdzie z zamkniętych testów beta. Autorzy zajęli się setką zmian i ulepszeń, które będziemy mogli sprawdzić w wielkich zmaganiach. W kolejnym etapie testów każdy zainteresowany pobierze pozycję za darmo i sprawdzi ją na własnej skórze. 

Podczas otwartej bety do gry trafi nowa lokacja oraz wyróżniająca się frakcja główna. Warto na pewno nadmienić, że trwają prace nad przeniesieniem Crossout na inne sprzęty – studio wciąż nie precyzuje platform, ale możemy spodziewać się wersji na PlayStation 4 i Xboksa One.

Enlisted

Wciąż znajduje się we wczesnej fazie projektowania i autorzy koncentrują się na przygotowaniu „Kampanii”. Nie będą to jednak znane z innych produkcji zmagania, bo w tym wypadku otrzymamy „grę w grze”. Każda historia zaoferuje unikalne treści, takie jak m.in.: postacie, sprzęt, bronie, pojazdy, własną mechanikę gry, cele i zestawy reguł (takich jak balans). Bitwy w Enlisted pozwolą graczom uczestniczyć w rywalizacji do 150 żołnierzy, a w jednym z trybów będziemy kontrolować oddziały składające się ze sztucznej inteligencji.

Tytuł jest w istotny sposób rozwijany dzięki sugestiom fanów i to właśnie gracze zdecydowali o modelu biznesowym – Enlisted będzie dystrybuowany w formie free2play, ale studio obiecuje bardzo mądry system małych płatności.

Twórcy ze względu na zmiany podyktowane opiniami społeczności, wstrzymali akcję crowdfundingową, ale jednocześnie zapowiedzieli trzecią kampanię – w grze weźmiemy udział w „Bitwie o Moskwę”, w „Bitwie o Normandię” oraz (właśnie zapowiedzianej) „Bitwie o Tunezję”. Planowane jest także przeniesienie tytułu na konsole. Darkflow Software, twórcy Enlisted zapowiadają rozpoczęcie beta testów w 2017 roku.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: