Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 14.03.2017 12:17
Nintendo Switch. Łączność Wi-Fi może być przyczyną problemów z frameratem
2494V

Nintendo Switch. Łączność Wi-Fi może być przyczyną problemów z frameratem

W recenzjach The Legend of Zelda: Breath of the Wild przewija się jedna wada: "problemy z frameratem". Okazuje się, że źródłem kłopotów może być sposób, w jaki Nintendo Switch wyszukuje sygnału Wi-Fi.

Gracze i recenzenci zgłaszają pewne problemy z frameratem w niektórych grach na Nintendo Switch - głównie w The Legend of Zelda: Breath of the Wild.

Nintendo twierdzi, że nie zna źródła problemów z Joy-Conami

Wg redakcji Nintendo Life źródłem tych problemów może być niefortunne rozwiązanie łączenia się Nintendo Switch z sieciami Wi-Fi. Konsola ma co jakiś czas wyszukiwać w tle połączeń Wi-Fi i za każdym razem, kiedy to się dzieje, zmniejsza się ilość dostępnych zasobów do obsługiwania odpalonej aktualnej gry.

Anonimowy deweloper przekazał Nintendo Life informację, że Nintendo jest już świadome problemu i że testuje rozwiązanie tego kłopotu. Sprawę miałaby załatwić kolejna aktualizacja firmware'u.

Problemy z frameratem, związane z działaniem wyszukiwania Wi-Fi, mają występować oprócz The Legend of Zelda: Breath of the Wild również w Fast RMX i I am Setsuna. Póki co właściciele Switch mogą po prostu wyłączyć funkcję "Auto Connect" w opcjach konsoli, co ma rzekomo rozwiązywać problem.

Źródło: https://www.vg247.com/2017/03/13/nintendo-switch-wi-fi-issue-causing-frame-rate-drops-nintendo-working-on-a-fix-report/

Tagi: framerate i am setsuna Nintendo nintendo switch The Legend of Zelda: Breath of the Wild