Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 10.03.2017 12:38
Steam. Zmiany w systemie oceniania gier
634V

Steam. Zmiany w systemie oceniania gier

Valve zmienia swoje mechanizmy dotyczące wyciągania średnich z recenzji pisanych przez graczy na platformie Steam.

Valve przedstawiło ważną zmianę w systemie oceniania gier na Steam, które są w tej chwili wdrażane na popularnej platformie.

Jak podłączyć pada od PS4 i XOne do PC?

Główna modyfikacja ma polegać na tym, że od najbliższych dni w obliczaniu średniej oceny danej gry znajdującej się na Steam nie będą uwzględniane recenzje wystawione przez osoby, które nie zapłaciły za konkretny tytuł. Nadal każdy użytkownik - nawet taki który otrzymał gratisowy kod promocyjny lub brał udział w darmowym weekendzie - będzie w stanie napisać recenzję, ale jego werdykt nie będzie zaliczany do kalkulacji średniej oceny, jeśli użytkownik nie zapłacił za produkcję.

Kalkulacje średniej oceny gier pozostają takie same, jak dawniej w przypadku tytułów darmowych i free-to-play.

Valve zapowiada, że proces modyfikacji systemu ocen występujących na Steam ma się zakończyć w najbliższych kilku dniach. Oznacza to, że średnie oceny wielu produkcji mogą się zmienić (w sposób negatywny lub pozytywny). Takie zmiany mają - wg Steam - "lepiej odzwierciedlać prawdziwą wartość gier w perspektywie płacących konsumentów".

Źródło: http://www.vg247.com/2017/03/10/steam-will-no-longer-include-user-reviews-in-a-games-overall-score-if-the-reviewer-didnt-pay-for-a-copy/

Tagi: oceny recenzje steam valve