Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.03.2017 16:11
Żołnierze z Battalion 1944
1403V

Battalion 1944. Strzelanka w czasie II wojny światowej ma wydawcę! Zobaczcie nowe materiały

Na początku 2016 roku otrzymaliśmy zapowiedź bardzo interesującej strzelanki umiejscowionej w czasie II wojny światowej. Za grę odpowiada Bulkhead Interactive, którego to przedstawiciele znaleźli bardzo porządnego wydawcę. Nad Battalion 1944 będzie czuwać Square Enix.

Battalion 1944 będzie idealną strzelanką dla fanów starej szkoły. Twórcy nie wrzucą do pozycji jakichkolwiek nadprzyrodzonych zdolności, czy też egzoszkieletów. Najważniejszym elementem rozgrywki w produkcji będą umiejętności gracza.

Battalion 1944 w Encyklopedii PPE.pl

Dzisiaj możemy potwierdzić, że pozycja znalazła wydawcę. Battalion 1944 będzie częścią Square Enix Collective – Bulkhead Interactive już wcześniej współpracowało z tą korporacją przy okazji wydawania The Turing Test.

Twórcy zebrali ponad 300 tysięcy dolarów na zbiórce na Kickstarterze, ale ta kwota była niewystarczająca, by móc przygotować pozycję na wszystkie platformy. Z tego powodu autorzy szukali wsparcia i po rozmowie z wieloma wydawcami, padło w końcu na Square Enix -  korporacja pozwala spełnić cele i ambicje, a jednocześnie deweloperzy mają nadal 100% kontroli twórczej nad grą.

Square Enix Collective zajmie się między innymi reklamą Battalion 1944 – w tym wypadku możemy oczekiwać kampanii marketingowej proporcjonalnej do najnowszych odsłon Call of Duty oraz serii Battlefield.  

Materiał: Battalion 1944 twórcy o znalezieniu wydawcy i prezentacja screenów

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: Battalion 1944 Bulkhead Interactive Square Enix