Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.03.2017 21:18
Dragon Quest Heroes 2 porównanie grafiki
1003V

Dragon Quest Heroes 2. Nintendo Switch vs. PlayStation 4 - specjalistyczne porównanie

Dragon Quest Heroes 2 wkrótce zadebiutuje w Europie na PlayStation 4, ale nie możemy zapomnieć, że gra trafi również na Nintendo Switch. Jest to bez wątpienia dobra okazja do sprawdzenia różnic w wersjach na dwóch konsolach.

Dragon Quest Heroes 2 to najnowsza gra studia Omega Force. Deweloperzy w ubiegłym roku zaoferowali rozgrywkę graczom z Japonii, a już 28 kwietnia produkcja trafi w wersji na PlayStation 4 do Europy.

Dragon Quest Heroes 2 w Encyklopedii PPE.pl

Square Enix zdecydowało się wydać zestaw Dragon Quest Heroes i Dragon Quest Heroes 2 na Nintendo Switch. Aktualnie nie poznaliśmy konkretnej daty premiery paczki na Starym Kontynencie, ale w Kraju Kwitnącej Wiśni pakiet jest już dostępny.

Z tego powodu dziennikarze Digital Foundry postanowili przyjrzeć się pozycji, ale nie pełnej edycji, a wersji demonstracyjnej – w tym wypadku pobrali również demko zawierające zbliżoną treść na PlayStation 4 oraz PlayStation Vitę.

Jak wypada edycja na Nintendo Switch? Wyjątkowo dobrze. Twórcy musieli „przyciąć grafikę” (mniejsze światło, szczegóły na budynkach, odrobinę gorsze tekstury, zasięg wzroku), ale i tak produkcja prezentuje się pozytywnie. Mogliśmy się spodziewać, że odsłona na PlayStation 4 będzie znacząco przewyższać wydanie na konsolę Nintendo, jednak deweloperom udało się dostosować kod na Switcha.

Materiał: Switch vs PS4! Dragon Quest Heroes 2 Graphics Comparison + Frame-Rate Test

Tagi: dragon quest heroes 2 Omega Force square enix