Maciej Klimaszewski Maciej Klimaszewski 05.03.2017 12:20
Nintendo Switch. Konsola nie umożliwia transferu sejwów
1447V

Nintendo Switch. Konsola nie umożliwia transferu sejwów

Kolejny dzień, kolejna niezbyt fajna informacja dla obecnych i przyszłych posiadaczy Nintendo Switch. Duże N potwierdziło, że sejwy na stałe przypisane są do konsoli i nie da się ich przenosić/tworzyć kopii zapasowych.

Niby nic takiego, ale jednak może dać w kość. I to potężnie, choćby w przypadku, gdy straci się te pięćdziesiąt, sto, czy "milionpięćsetstodziewięćset" nagranych godzin w takiej The Legend of Zelda: Breath of the Wild.

Nintendo Switch. Nie oklejajcie swoich konsol

Nintendo oznajmiło, że jedynym miejscem na sejwy jest wewnętrzna pamięć Switcha. Nie da się ich kopiować na karty SD, nie wspominając już o wrzucaniu do chmury, gdzie byłby bezpieczne i dostępne od ręki.

Na chwilę obecną jedyną opcją w menu zarządzania zapisanymi stanami gry jest możliwość ich usuwania. I teraz tak, wystarczy niebieski ekran śmierci albo wymiana konsoli (np. w ramach gwarancji), żeby stracić swoje sejwy. A to potrafi zaboleć.

Miejmy nadzieję, że Ninny jak najszybciej ogarnie sytuację i wypracuje kilka metod na żonglowanie dobytkiem zainwestowanych w granie godzin. 

Tagi: