Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 03.03.2017 15:59
Zawodnicy podczas rozgrywki w Call Of Duty: Infinite Warfare - Sabotage
438V

Call of Duty: Infinite Warfare - Sabotage na Xbox One i PC. Orbit i OpTic Gaming wygrywają

Mamy dobre wieści dla fanów Call of Duty, bo pierwszy dodatek do Call Of Duty: Infinite Warfare jest już dostępny na kolejnych platformach, a dodatkowo otrzymujemy bardzo pozytywne informacje z eSportowego świata. Zakończyły się dwa duże turnieje, w trakcie których nie zabrakło emocjonujących pojedynków.

Call of Duty: Infinite Warfare to najnowsza produkcja z serii Call of Duty, za którą odpowiada Infinity Ward. Deweloperzy umiejscowili wydarzenia w odległej przyszłości i ich propozycja wojny zgarnęła oceny na poziomie 77-78%.

Call of Duty: Infinite Warfare w Encyklopedii PPE.pl

W przypadku rozszerzeń pierwszeństwo zagwarantowało sobie Sony, więc na początku to gracze na PlayStation 4 zapoznali się z Call of Duty: Infinite Warfare – Sabotage. Jednak ekskluzywność właśnie się zakończyła, więc również sympatycy komputerów osobistych oraz Xboksów One mogą zapoznać się z rozszerzeniem. DLC wprowadza do gry kolejny rozdział z biegającymi trupami, który został osadzony w latach 90., a dokładniej w opuszczonym ośrodku kolonijnym położonym nad jeziorem.

Tak o przygodzie wypowiedział się Dave Stohl, Szef studia Infinity Ward:

„Bardzo się cieszymy, że mogliśmy wprowadzić nowy rozdział do naszej opowieści o zombie zabierając graczy do upiornego ośrodka kolonijnego rodem z lat 90. i horrorów ostatniej dekady. Dodatkowo, wypuszczamy cztery różnorodne mapy dla wielu graczy, a wśród nich remake kultowej mapy Afghan, znanej z Modern Warfare® 2. Dołożyliśmy do gry mnóstwo nowych treści, które, mamy nadzieję, spodobają się wszystkim graczom.”

Ozdobą DLC jak zawsze są nowe mapy, które tym razem prezentują się następująco:

  • Noir – mroczne, obskurne miasto inspirowane futurystycznym Brooklynem po zmroku. Noir to klasyczna mapa typu “three-lane” rozgrywająca się w dystopijnej przyszłości, gdzie śródmiejskie kawiarnie i parki otaczają brutalną strefę wojny.
  • Neon – to wirtualne centrum treningowe zaprojektowane do miejskich walk to wyjątkowa cyfrowa arena, na której losowo materializują się samochody i inne obiekty, a pokonani wrogowie rozpływają się w pikselowej mgle. Trybuny ze środkowego pasa zaspokoją potrzeby dalekosiężnych graczy, natomiast zewnętrzne krawędzie mapy pozwalają na szybki kontratak w zwarciu.
  • Renaissance – to umiejscowiona na północy Włoch mapa, na której gracze ścierają się ze sobą w otoczonej klasyczną architekturą i zabytkami Wenecji, której wąskie uliczki i kanały zachęcają do pozostawiania w ciągłym ruchu.
  • Dominion –  nowoczesna interpretacja kultowej mapy Afghan znanej z Modern Warfare 2 tym razem osadzona jest na Marsie. Wszystkie obiekty znane z oryginalnej mapy oraz wrak w jej centrum pozostały niezmienione, dodano natomiast ulepszenia mające na celu lepsze wykorzystanie system ruchu.

Mamy również bardzo dobre wieści ze Światowej Ligi Call of Duty – w drugich, gigantycznych zawodach tegorocznego sezonu wzięło udział 16 drużyn, które przez cały ubiegły weekend walczyły w londyńskim obiekcie Gfinity Arena. W finałowym starciu to ekipa Orbit zwyciężyła z formacją Spylce –przeciwnicy w całym spotkaniu nie mogli za dużo zrobić, bo przedstawiciele Orbit idealnie przygotowali się do pojedynku i wygrali szybkie 3:0. Tak prezentuje się najlepsze trójka zawodów:

  • Miejsce 1 – Orbit
  • Miejsce 2 – Splyce
  • Miejsce 3 - Elevate

Warto na pewno również wspomnieć o zmaganiach w Paryżu – na Paris Open pojawiły się 62 drużyny, które zaprezentowały swoje umiejętności przed szeroką publicznością zgromadzoną w centrum targowym Paris Expo Porte de Versailles. W tych zmaganiach najlepiej zaprezentowali się przedstawiciele OpTic Gaming, którzy w finale pokonali FaZe Clan. Tak prezentuje się podium wydarzenia:

  • Miejsce 1 – OpTic Gaming
  • Miejsce 2 – FaZe Clan
  • Miejsce 3 - Rise Nation

Kolejna rywalizacja w Mistrzostwach Call of Duty (CWL LAN) odbędzie się w marcu. Wtedy to podczas CWL Dallas Open drużyny z Ameryki Północnej, Europy i kraju Ameryki Łacińskiej zawalczą o pulę nagród w wysokości 200 tysięcy dolarów. Będzie to ostatnia szansa w pierwszej turze kwalifikacji do tegorocznej Światowej Ligi CWL Pro.

Oba wspomniane finały zobaczycie poniżej: 


Tagi: Activision Call of Duty: Infinite Warfare call of duty: infinite warfare - sabotage Infinity Ward