Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 03.03.2017 10:31
Dziś premiera Nintendo Switch. Konkurencja gratuluje i... trolluje
3575V

Dziś premiera Nintendo Switch. Konkurencja gratuluje i... trolluje

Dziś premiera Nintendo Switch. Konkurenci japońskiej korporacji u nie mogli powstrzymać się od skomentowania tego wydarzenia.

Można powiedzieć, że włoski oddział PlayStation ujawnił się jako internetowy troll. Na twitterowym profilu PlayStation Italia pojawiła się bowiem reklama PlayStation 4 wykonana w ten sposób, że przypomina logo Nintendo Switch (biała czcionka na czerwonym kwadratowym polu).

Nintendo Switch. 24 najważniejsze informacje na premierę

PlayStation Italia wykorzystało taką okazję do promocji PS4. Ekipa napisała 2 marca na Twitterze, że "jutro jest wyjątkowy dzień w świecie graczy. PlayStation 4 może być twoje za 199,99 euro".

Oczywiście "ten wyjątkowy dzień" to aluzja do premiery Nintendo Switch. Ekipa PlayStation Italia dopisała od siebie:

"Nawet w takim dniu jak jutro podejmijcie właściwy wybór. PlayStation 4 zawsze wie jak was zaskoczyć".

Konsola PS4 ma kosztować w Italii 33% mniej niż zwykle; tylko 3 marca. Chyba nie trzeba powtarzać, w jaką firmę wymierzony jest taki manewr.

Inne odziały Sony PlayStation nie wcieliły się rolę trolli. Przykładowo na brytyjskim profilu PlayStation można poczytać o "gratulacjach dla Nintendo".

Bardzo miłą wiadomość przygotował też Microsoft. Na profilu Xbox UK pojawiła się sympatyczna grafika z gratulacjami z powodu premiery Nintendo Switch.

Źródło: Twitter

Tagi: humor Nintendo nintendo switch PlayStation sony switch troll