Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 03.03.2017 09:46
The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Grafika na Wii U prawie identyczna jak na Switch
1664V

The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Grafika na Wii U prawie identyczna jak na Switch

Już teraz można powiedzieć, że The Legend of Zelda: Breath of the Wild to jedna z 10 najwyżej ocenianych gier w historii konsol. Gra zebrała oszałamiającą ilość ocen 10/10. Pytanie tylko jak Nintendo udała się wersja gry na Wii U?

Trzeba w tym miejscu zaznaczyć, że Nintendo dostarczyło recenzentom wyłącznie The Legend of Zelda: Breath of the Wild w wersji na Nintendo Switch. Gra w takiej wersji może się obecnie pochwalić na Metacritic niezwykle wysoką średnią ocen 9.8/10 (z aż 63 recenzji!). Na Wii U brakuje natomiast choćby jednej recenzji, co może wywoływać pewien niepokój wśród posiadaczy tej poczciwej konsoli.

Recenzja The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Temat wersji The Legend of Zelda: Breath of the Wild na Wii U postanowiła podjąć ekipa kanału Arekkz Gaming na YouTube. Jakie właściwie różnice graficzne występują między dwoma edycjami gry? Edycja na Switch prezentuje się oczywiście trochę lepiej, ale różnice są mniejsze niż mogłoby się wydawać.

O dziwo silnik gry w obu wersjach renderuje taką samą ilość szczegółów, nawet w dalszych odległościach przy rzutach "pejzażowych". Jedyna wyraźna różnica, która rzuca się w oczy, patrząc na to porównanie, to odrobinę większe problemy z aliasingiem na Wii U. Taką sytuację potwierdzają osoby, które mają w domu obie wersje gry i dwie konsole. Różnice między edycjami The Legend of Zelda: Breath of the Wild są trudne do wskazania nawet przy bezpośrednim analizowaniu obrazu na żywo, bez kompresji, którą nakłada YouTube.

Wii U radzi sobie również świetnie z frameratem, więc nie ma obaw o to, że kupując grę w takiej wersji otrzymacie gorszy produkt.

Tagi: