Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.02.2017 18:32
Ken Levine założył nowe studio - Ghost Story pracuje już na grą sc-fi z elementami RPG
548V

Ghost Story nowym studiem twórców serii BioShock. Dowodzi Ken Levine

Na początku 2014 roku branżowym światem wstrząsnęła decyzja Kena Levine’a, który postanowił opuścić ciepłą posadę i rozpoczął przygotowywanie produkcji w zupełnie nowym zespole. Dzisiaj twórca serii BioShock zaprezentował studio.

Ken Levine stworzył między innymi System Shock 2, Freedom Force, SWAT 4, czy też oczywiście BioShock i BioShock Infinite. Twórca po tym ostatnim tytule postanowił odejść z Irrational Games i rozpoczął kreowanie zupełnie nowej produkcji.

BioShock Infinite w Encyklopedii PPE.pl

Od tego czasu otrzymaliśmy kilka informacji dotyczących jego nowej pozycji, ale bardzo możliwe, że wkrótce pojawią się konkrety. Ken Levine zaprezentował dzisiaj Ghost Story, czyli zupełnie nowe studio, które ma swoją siedzibę w Bostonie. W składzie zespołu znajdują się byli autorzy serii BioShock, czy też nawet deweloperzy wspomnianego Irrational Games.

Twórcy podali, że pracują teraz nad „wciągającą grą sc-fi z elementami RPG”, która wciąż znajduje się we wczesnej fazie powstawania. Levine nie ukrywa, że chociaż pracuje nad zupełnie nową marką, to w pozycji pojawi się pewien „apel” dla fanów BioShocka.

Ghost Story nie jest jeszcze gotowe do zaprezentowania kreowanego produktu, ale możemy mieć pewność, że w tym roku o tym tytule będzie głośno. Powyżej zobaczycie logo studia.   

Materiał: Ghost Story Welcome

Źródło: http://www.eurogamer.net/articles/2017-02-24-bioshock-creator-ken-levine-reveals-new-studio-ghost-story

Tagi: bioshock ghost story ken levine