SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.02.2017 13:33
Sunset Overdrive, czyli jedna z większych niespodzianek Xboksa One, może powrócić.
1843V

Sunset Overdrive może powrócić. Kontynuacja ma szansę zadebiutować na PlayStation 4

Jedną z największych niespodzianek 2014 roku jest bez wątpienia Sunset Overdrive. Insomniac Games przygotowało nowe IP, które zostało ciepło przyjęte przez graczy, jednak nigdy nie otrzymaliśmy zapowiedzi kontynuacji. W sprawie możliwego sequela wypowiedział się szef studia.

Sunset Overdrive zadebiutował pod koniec października 2014 roku. Tytuł zgarnął oceny na poziomie 81% i zadebiutował wyłącznie na Xboksie One. Od tego czasu pojawiło się sporo plotek dotyczących przeniesienia gry na komputery osobiste lub rozpoczęcia prac nad kontynuacją, ale tematu nigdy oficjalnie nie podjęli deweloperzy.

Sunset Overdrive w Encyklopedii PPE.pl

Odrobinę za długo czekamy na możliwą kontynuacje, więc Game Informer postanowił zapytać szefa Insomniac Games, dlaczego wciąż nie gramy w Sunset Overdrive 2?

„O to trzeba zapytać Microsoft, ale razem z lub bez Microsoftu,  Sunset Overdrive może powrócić. Jesteśmy zafascynowani tą marką i jesteśmy jej właścicielem, więc możecie zobaczyć więcej Sunset Overdrive w przyszłości.”

Ted Price następnie dał jasno do zrozumienia, że odpowiedniego ruchu nie wykonali Amerykanie, ale ta sytuacja może się wkrótce zmienić. Nawet jeśli nie Microsoft, to może inny wydawca zaopiekuje się serią? Nie jest oczywiście sekretem, że gdy tytuł trafi pod inne skrzydła, to wskoczy również na inne platformy.

Przedstawiciel studia aktualnie nie ma zamiaru wspominać o jakichkolwiek terminach, czy też obietnicach, ale Insomniac Games na pewno bardzo chętnie powróci do tego IP. Jego studio pracuje teraz nad Spider-Manem na PlayStation 4 oraz nowym tytułem dla gogli VR, który wciąż nie został ujawniony.

Materiał: Sunset Overdrive Trailer - E3 2014

Tagi: insomniac games sunset overdrive sunset overdrive 2

Elektryzujące newsy

Elektryzujące newsy
Sunset Overdrive
  • Platformy:  XONE 
  • Data premiery - Polska: 31.10.2014
  • Pełna
  • od lat 16 wulgarny język online przemoc
Miesięcznik PSX Extreme