Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.01.2017 14:55
Werewolf: The Apocalypse. Zostań wilkołakiem w nowej grze Cyanide
1012V

Werewolf: The Apocalypse. Zostań wilkołakiem w nowej grze Cyanide

Dobra wiadomość ze zaśnieżonej Francji dla fanów uniwersum World of Darkness. Focus Home Interactive ogłosiło powstanie Werewolf: The Apocalypse, czyli wielkiej opowieści, w której wcielimy się w wilkołaka.  

Werewolf: The Apocalypse to gra RPG przygotowana przez studio Cyanide, a wydana przez Focus Home Interactive. Tytuł został umiejscowiony w uniwersum World of Darkness, znanego w Polsce jako Świat Mroku, do którego należy również Vampire The Masquerade, Werewolf oraz Mage Ascension.

Call of Cthulhu. Mroczny zwiastun zapowiada klimatyczną opowieść

W Werewolf: The Apocalypse gracz wcieli się w wilkołaka o umieniu Garou i zanurzy się w mrocznym świecie zmierzającym do nieuniknionej apokalipsy. W produkcji główny bohater zawalczy z wieloma przeciwnikami, ale autorzy nie ukrywają, że istotnym elementem projektu będzie historia umiejscowiona w tym bogatym uniwersum.

Aktualnie nie otrzymaliśmy wielu szczegółów dotyczących pozycji, ale te nadejdą już wkrótce, ponieważ na początku lutego odbędzie się w Paryżu specjalny pokaz tytułu. Należy na pewno zaznaczyć, że nie powinniśmy oczekiwać rychłej premiery Werewolf: The Apocalypse, ponieważ Cyanide tworzy aktualnie jeszcze dwa projekty: Styx: Shards of Darkness i Call of Cthulhu.

Werewolf: The Apocalypse pierwotnie zadebiutował jako stołowy RPG. Premiera pierwszego wydania odbyła się w 1992 roku i gra zebrała sporo pozytywnych opinii wśród graczy z całego świata.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: Cyanide focus home interactive Werewolf: The Apocalypse zapowiedź

Nie przegap