Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 20.12.2016 09:47
Autorzy serii Persona zapowiadają zupełnie nową grę, niezwiązaną z uniwersum Shin Megami Tensei
535V

Autorzy serii Persona zapowiadają zupełnie nową grę, niezwiązaną z uniwersum Shin Megami Tensei

Ostatnio Atlus dostał złotą nagrodę PlayStation Awards od Sony za sprzedanie ponad pół miliona egzemplarzy Persona 5 w Japonii. Można zatem powiedzieć, że świeżemu RPG-owi powodzi się dobrze (a niedługo wynik zapewne znacznie się ulepszy, bo nadciąga premiera na Zachodzie).

Sprzedaż Persona 5 już teraz wydaje się wysoka, ale Atlus nie zamierza oczywiście osiadać na laurach ani tylko odcinać kuponów od sukcesu swojego spin-offa Shin Megami Tensei. Firma ujawniła właśnie, że pracuje nad zupełnie nowym role-playowym IP, które nie jest związane z marką SMT lub Personą. Póki co firma uruchomiła umowną witrynę nowej produkcji, za którą odpowiada Katsura Hashino.


"To nie Persona, ani Shin Megami Tensei. To nowe wyzwanie. Zaczynamy od Zera.

Pierwsze RPG-i Atlus narodziły się 25 lat temu. (...) Sądzimy, że naszym zadaniem jest rzucać wyzwanie utartym schematom "normalności" gatunku RPG. To wyzwanie właśnie się zaczyna. Moment narodzin od zera. (...) - napisał reżyser Katsura Hashino.

 

Nowy tytuł ma być jRPG-iem, który będzie prawdopodobnie utrzymany w konwencji fantasy (taki wniosek można wyciągnąć przyglądając się pierwszej ujawnionej grafice). Atlus wydzielił w swoich ramach zespół "Studio Zero", który zajmie się tworzeniem tylko nowej marki.

Za pierwszą grafikę z nowego RPG-a, którą możecie sprawdzić w naszej galerii, odpowiada Shigenori Soejima, autor projektów postaci m.in. do Persona 5.

Warto przypomnieć przy okazji, że w Persona 5 zagramy 4 kwietnia. Szykuje się naprawdę dużo dobrej RPG-owej zabawy (przejście tytułu zajmuje przynajmniej 80 godzin!).

Źródło: http://rpg.jp/

Tagi: Atlus jrpg persona Persona 5 rpg shin megami tensei