THE LAST OF US: PART II? TAK! TAK! TAK!

News
16501V
THE LAST OF US: PART II? TAK! TAK! TAK!
Wojciech Gruszczyk | 04.12.2016, 22:30

Panie i Panowie, to dzieje się naprawdę! Sony na koniec swojego wielkiego show pokazało The Last of Us 2! Produkcję przygotowuje oczywiście Naughty Dog, a projekt znajduje się w bardzo wczesnej fazie powstawania.

Co tutaj się właśnie wydarzyło? Naughty Dog właśnie oficjalnie powróciło do uniwersum The Last of Us. Otrzymaliśmy bardzo wstępny zwiastun, który pokazuje doroślejszą Ellie – dziewczyna siedzi w pokoju pełnym krwi i odgrywa piękny utwór na gitarze. Ciarki!  

Po chwili do pomieszczenia przychodzi… Joel! W – oficjalna nazwa! – powróci dwójka znanych i lubianych bohaterów. 

Zacznijmy od początku… Neil Druckmann jeszcze przed dołączeniem do zespołu pracującego nad Uncharted 4: Kres Złodzieja pracował nad „koncepcjami The Last of Us 2”. Twórca zorganizował małe formacje, które proponowały „pomysły” na pozycje. Autorzy rozważali wiele opcji, ale z wiadomych przyczyn, Druckmann zajął się przygotowaniem przygody Nathana Drake’a. Poszukiwacz skarbów ma już wolne, więc Naughty Dog oficjalnie powraca do tego błogiego uniwersum.

Plotki o tej produkcji pojawiały się w Sieci od dawna. W przeciągu ostatnich kilku tygodni otrzymaliśmy kilka mocnych przecieków, które pozwoliły wierzyć w nadejście pozycji. Nie oczekujcie premiery w 2017, czy też pewnie nawet w 2018 roku. Gra znajduje się w „bardzo wczesnej fazie rozwoju”.

A co mamy na materiale? Trzeba na pewno zwrócić uwagę na miejsce wydarzenia – bohaterka siedzi w domu pełnym trupów, jest zmęczona, a można nawet domniemać, że jeszcze przed chwilą walczyła z facetem, który leży obok jej stóp. Krwi tutaj nie brakuje i wyraźnie widać, że autorzy szykują dla nas dojrzałą opowieść. Znaczące są na pewno słowa 19-letniej obecnie Ellie: „znajdę i zabiję, każdego z nich”! Szykuje się tematyka zemsty? Bardzo możliwe. Na pewno warto zwrócić uwagę na wiek dziewczyny, która wydoroślała. Nie zobaczyliśmy aktualnie twarzy Joela, ale facet też pewnie swoje przeszedł. 

Aktualizacja: Dorzucamy pierwsze screeny

Źródło: własne

Komentarze (479)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper