Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 18.11.2016 10:42
Square Enix chciałoby stworzyć kolejną grę w uniwersum Final Fantasy X
1363V

Square Enix chciałoby stworzyć kolejną grę w uniwersum Final Fantasy X

O możliwości stworzenia kolejnego spin-offa bardzo popularnego Final Fantasy X Square Enix wspomina już od wielu lat (ostatni raz firma przebąkiwała na ten temat w 2014 roku). Nadzieję osobom wyczekującym takiego wydawnictwa dał w ostatnich dniach Shinji Hashimoto.

Szef Square Enix Business Division 3 udzielił w ostatnich dniach wywiadu, w którym stwierdził, że nadal istnieje szansa na stworzenie kontynuacji Final Fantasy X-2. Obecnie Square Enix jest w 100% zaangażowane w produkcję Final Fantasy VII Remake i Kingdom Hearts III. Hashimoto powiedział, że zdaje sobie sprawę z tego, że fani bardzo chcieliby zagrać w kolejne produkcje w uniwersum Final Fantasy X. Pracownik SE poprosił takie osoby "o więcej cierpliwości". Firma musi poczekać aż Tetsuya Nomura i Yoshinori Kitase skończą pracę nad obecnymi projektami, bo niemożliwe jest jednoczesne tworzenie KHIII FFVII Remake i Final Fantasy X-3.

Hashimoto dodał, że przypomniano mu jak ogromną popularnością cieszą się Yuna i Tidus w trakcie występu cosplayerów na Lucca Comics & Games 2016. Square Enix być może wykorzysta jeszcze również postać Lightning w jakiś sposób - wg Hashimoto główna bohaterka FFXIII cieszy się cały czas wielką popularnością.

Za informację dziękuję Robertowi.

 

Źródło: http://www.siliconera.com/2016/11/09/final-fantasy-brand-manager-talks-possibilities-final-fantasy-xvi-x-3/

Tagi: Final Fantasy X Square Enix