Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 07.11.2016 12:46
InFamous wygląda świetnie w 4K na oficjalnych screenach; grę odpalimy też w trybie wyższego framerate'u!
1404V

InFamous wygląda świetnie w 4K na oficjalnych screenach; grę odpalimy też w trybie wyższego framerate'u!

Wiemy już, że inFamous: Second Son oraz inFamous: First Light doczekały się patchy wprowadzających wsparcie dla PlayStation 4. Okazuje się, że modyfikacje w tym tytule nie ograniczają się tylko do podwyższenia rozdzielczości.

Deweloperzy inFamous: Second Son i First Light mieli okazję udzielić kilku odpowiedzi graczom pytającym na oficjalnym blogu PlayStation o zmiany, jakie uświadczymy po odpaleniu tych pozycji na PS4 Pro. Okazuje się, że - tak jak w przypadku Rise of the Tomb Raider - świeżo upieczeni posiadacze nowego hardware'u będą mogli włączyć w inFamous opcję "Lepszego Framerate'u". Domyślnie produkcja po odpaleniu przełącza się na rozdzielczość 4K, ale osoby bez takich wyświetlaczy i tak dostaną coś dla siebie, w postaci bardziej płynnej animacji.

Niestety deweloperzy nie ujawnili o jaki framerate chodzi, ale biorąc pod uwagę, że oryginalna wersja inFamous nie miała problemy z utrzymywaniem stabilnych 30 fps, można się spodziewać wartości oscylującej wokół 60 fps.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że gra oprócz wyższej rozdzielczości oferuje również tryb HDR (o ile macie TV obsługujący ten standard). Z HDR można się cieszyć również na standardowych modelach PS4.

Osoby bez TV 4K mają uzyskać w trybie podwyższonej rozdzielczości również trochę lepszą jakość wizualną, bo gra ma skalować obraz "w dół" z 4K do 1080p, co powinno zapewnić trochę lepszą jakość obrazu niż normalnie.

Na deser Sony podrzuciło nam też kilka screenów w rozdzielczości 4K.

Poniżej gameplay z trybu lepszego framerate'u.

Tagi: Grafika inFamous: second son ps4 pro