Twardy dysk PS4 Pro pod lupą - wymiana HDD jest błyskawiczna

Wideo
5609V
Twardy dysk PS4 Pro pod lupą - wymiana HDD jest błyskawiczna
Bartosz Dawidowski | 07.11.2016, 10:49

Przed weekendem mogliśmy przyjrzeć się dokładnie, jak PS4 Pro wypada pod względem gabarytów w porównaniu z innymi konsolami. Tym razem możemy sprawdzić, jak wygląda wymiana dysku twardego w nowym sprzęcie.

Operacja wymiany dysku twardego w PS4 Pro (w przypadku awarii lub chęci ulepszenia hardware'u) zajmuje ok. minutę. Do wykonania operacji potrzebujemy tylko małego wkrętaka. Całą czynność zaprezentował na poniższym filmiku Maxwell Inc.

Niestety okazuje się, że Sony zdecydowało się na wykorzystanie w PS4 Pro dysków twardych 5400 RPM, tylko z 8MB cache. To oznacza, że w porównaniu ze zwykłą wersją PS4 po prostu otrzymujemy dodatkowe 500GB przestrzeni na dysku (HDD w PS4 Pro dysponuje 1TB).

Oczywiście kto chce droższego dysku, np. z większą ilością pamięci cache i z szybciej kręcącymi się talerzami może zdecydować się na dodatkowy zakup i wymienić hardware w swoim modelu PS4 Pro. To powinno trochę przyspieszyć loadingi w grach.

Warto w tym miejscu zauważyć, że w Sony zdecydowało się w PS4 Pro na użycie twardego dysku marki HGST. Dyski twarde tej marki mogą pochwalić się najlepszymi wynikami bezawaryjności w branży i są pod tym względem lepsze wg specjalistów od Seagate i Toshiby.

 

Źródło: własne

Komentarze (110)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych