Nintendo Wii U oficjalnie umiera. Konsola nie będzie już produkowana

News
2948V
Nintendo Wii U oficjalnie umiera. Konsola nie będzie już produkowana
Wojciech Gruszczyk | 01.11.2016, 17:30

Na najbliższy piątek zaplanowano smutną uroczystość. Fabryki przygotowujące Nintendo Wii U przestaną produkować urządzenie, które zadebiutowało na rynku w 2012 roku. Sprzęt nigdy nie otrzymał swojej należytej szansy i zostanie wkrótce zastąpiony przez nowszy model. 

W marcu odbędzie się wielka premiera Nintendo Switch. Japończycy mają nadzieję, że urządzenie trafi w pierwszym miesiącu do 2 milionów graczy. Korporacja nie zamierza jednak dłużej wspierać i tracić pieniądze na Nintendo Wii U.

Brytyjski Eurogamer właśnie potwierdził, że sprzęt przestanie być produkowany w najbliższy piątek. Dziennikarze otrzymali potwierdzenie tej wiadomości z kilku niezależnych źródeł, ale aktualnie Nintendo nie wydało komunikatu.

Jest to naprawdę smutna wiadomość, bo sprzęt nie przetrwał na rynku nawet pełnych 4 lat. Premiera w Ameryce Północnej odbyła się 18 listopada 2012 roku. Odnoszę wrażenie, że urządzenie nie otrzymało tak naprawdę swojej szansy, bo choć Big N wrzuciło na rynek kilka perełek, to jednak w odpowiednim momencie zabrakło silnego wsparcia. Od konsoli dość szybko odsunęli się deweloperzy third-party, więc klienci nie sięgali po sprzęt. Błędne koło zabiło już wiele platform.

Źródło: http://www.eurogamer.net/articles/2016-11-01-nintendo-to-end-wii-u-production-this-week

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych