Polska policja zarekwirowała komputery ponad 2600 osób korzystających z Torrentów

News
9591V
Polska policja zarekwirowała komputery ponad 2600 osób korzystających z Torrentów
Bartosz Dawidowski | 20.10.2016, 09:05

W ostatnich dniach w naszym kraju doszło do jednej z większych akcji policji dotyczących rozpowszechniania nielegalnie pobranych plików z sieci Torrent.

Serwis Antyradio donosi, że w ostatnich dniach policja odwiedziła domy i zabezpieczyła komputery ponad 2600 internautów z województwa zachodniopomorskiego. Skąd ta nagła gorliwość policji? Podobno ma chodzić o obrót filmami poprzez sieć peer 2 peer Torrent. Szczecińska prokuratura działa po zgłoszeniu przestępstw przez kancelarie prawnicze szukające piratów na zlecenie właścicieli praw autorskich. W tym konkretnym przypadku chodzi o film "Wkręceni" z 2014. Ścigane są głównie osoby, które w czerwcu i lipcu 2014 udostępniały to dziełko poprzez Internet.

Warto w tym momencie zatrzymać się przez chwilę nad pojęciem "udostępniać". Torrenty działają na zasadzie wzajemnej wymiany plików i użytkownicy tego serwisu pobierający pliki stają się automatycznie również osobami rozpowszechniającymi treści.

Policja zarekwirowała komputery podejrzanych osób. Za nielegalne rozpowszechnianie materiałów chronionych prawe autorskim grozi im grzywna i kara pozbawienia wolności na okres do 2 lat.

Źródło: http://www.antyradio.pl/Technologia/Internet/Policja-rekwiruje-komputery-tysiacom-Polakow-11342

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych