Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.08.2016 16:00
Verdun debiutuje na PlayStation 4, więc mamy zwiastun. Twórcy opóźnili wydanie na Xbox One
966V

Verdun debiutuje na PlayStation 4, więc mamy zwiastun. Twórcy opóźnili wydanie na Xbox One

BlackMill Games postanowiło wrzucić Verdun na rynek jeszcze przed wielką premierą Battlefield 1. Produkcja od dzisiaj jest dostępna na PlayStation 4, ale posiadacze Xboksów One nie zapoznają się z tym realistycznym shooterem. Studio przed samym debiutem opóźniło premierę. 

Verdun zadebiutowało pierwotnie w 2015 roku na komputerach osobistych. Gra zebrała oceny na poziomie 70%, ale sympatycy shooterów docenili realistyczną oprawę oraz wierność faktom historycznym. Deweloperzy postanowili umiejscowić wydarzenia w czasach I wojny światowej, a dokładnie między lutym a grudniem 1916 roku. Zdarzenia dzieją się podczas tytułowej bitwy pod Verdun.

Twórcy zdecydowali się skupić wyłącznie na zmaganiach sieciowych i w grze znalazły się cztery tryby. Gracze mogą personalizować swojego żołnierza, dobierać mu lepsze bronie, czy po prostu aktywować nowe zdolności.

Tytuł jest dostępny od dzisiaj na PlayStation Store – subskrybenci PlayStation Plus kupią produkcję za 63 zł, a jeśli nie macie aktywnej usługi, to musicie przygotować 84 zł. Nie jest to duży wydatek, a możecie miło spędzić kilka wieczorów wyczekując na najmocniejsze, wrześniowe premiery.  

Źródło: Twitter.com

Tagi: