Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 30.08.2016 10:32
ARK: Survival Evolved na Xboksie One będzie jednak działać w HD
535V

ARK: Survival Evolved na Xboksie One będzie jednak działać w HD

Gry z tak zwanego "Wczesnego Dostępu" w lwiej części przypadków są niedorobionymi bublami, za które deweloperzy żądają sobie zapłaty prawie jak za pełen produkt. Najpierw usługa trafiła na Steam, następnie zaś na Xboksa One. 

A wraz z tą nowinką na sprzęt Microsoftu zawitała jedna z najpopularniejszych gier o nazwie ARK: Survival Evolved. I jak się mogliśmy spodziewać, od samego początku sprawiała techniczne problemy. Przy pierwszych testach wydajności wyglądała brutalnie mówiąc okropnie, a jej osiągi zawstydzały deweloperów niemiłosiernie. 

Dlaczego? Albowiem taka gra i to w dodatku na aktualnej generacji osiągała magiczną rozdzielczość 1088x612 pikseli, co mogło wywołać u nas co najwyżej uśmieszek politowania. Jednakże deweloperzy ze studia Wildcard wzięli się do pracy i po wielu miesiącach sprawili, że ich tytuł działać będzie już w 720p, a miejscami nawet w 1080p. O wszystkim poinformował dumny (z czego?) deweloper. 

A wy co uważacie o grach z Wczesnego Dostępu? Zasługują na uwagę jako pełne błędów gry za pół ceny, czy jednak wolicie poczekać na oficjalną i dopracowaną premierę?

 

Podesłał: Krzysztof Suda

Tagi: ARK: Survival Evolved early access Studio Wildcard Survival