Aleksander Morcinek Aleksander Morcinek 17.08.2016 09:42
Nowy trailer "Attack on Titan" zaprezentowany na Gamescom
434V

Nowy trailer "Attack on Titan" zaprezentowany na Gamescom

Widowiskowe walki potwierdzające słowa wydawcy Koei Tecmo, że nadchodząca gra będzie wykraczać poza wydarzenia z pierwszego sezonu popularnego anime.

Na trailerze widać 2 nowe typy tytanów z jakimi będzie miał gracz do czynienia: z 15 metrowym uzbrojonym potworem oraz pewną odmianą King Kong'a, który nie pojawił się w pierwszym sezonie serialu. 

Gra ma swoją premierę 30 sierpnia na PS4 oraz XOne, w wersji cyfrowej zaś pojawi się na platformach PS3, PS Vita oraz poprzez Steam na PC. Tytuł ma umożliwiać usprawnienia wyposażenia wraz z sprzętem do poruszania się na metalowych linach czy ulepszenia broni, a to  dzięki odzyskowi materiałów z pokonanych wrogów. Opcja rozwoju postaci ma uwzględniać zarówno tryb dla jednego gracza jak i rozgrywkę multiplayer. 

Gra wieloosobowa wydaje się być ciekawie przemyślana, a zabawa rozpoczyna się od doboru do 3 towarzyszy, którzy spotykają się w obozie pozwalającym na zmianę kostiumów, ulepszenia broni i przygotowania odpowiednich środków do walk - potem pozostaje już tylko pojedynek za murami miasta. Polowanie wspólne może zagwarantować wiele wrażeń i po części kojarzy mi się z najlepszymi cechami gry Evolve.

Deweloperem gry jest studio Omega Force, które znane jest z takich tytułów jak Dynasty Warriors czy One Piece:Pirate Warriors, co daje nadzieję, że produkt będzie przemyślany o udanej mechanice rozgrywki. 

Trailer wygląda zachęcająco, a w szczególności cieszy fakt podatnego na walkę otoczenia, co jest bardzo istotne przy oddaniu potęgi przeciwników. 

Źródło: gamespot

Tagi: