Tomasz Ambroziak Tomasz Ambroziak 16.08.2016 22:55
Persona 5 - garść nowych informacji o dungeonach i personach
512V

Persona 5 - garść nowych informacji o dungeonach i personach

Tygodnik Famitsu opublikował w najnowszym numerze nowy materiał poświęcony piątej części Persony, w którym zamieszczono kilka nowych informacji odnośnie rozgrywki. W sieci pojawiła się również spot reklamowy przedstawiający jedną z postaci - parającego się malarstwem Yusuke Kitagawe.

Nowy materiał opublikowany przez japoński tygodnik skupia się na dwóch aspektach rozgrywki - dungeonach i personach.

Dungeon, do którego będziemy regularnie zaglądać w trakcie rozgrywki, nazywa się Mementos. Jak tłumaczą twórcy gry, jego wygląd jest odbiciem uczuć targających masami. Przy każdej naszej w nim wizycie będzie się on prezentował inaczej. To nie wszystko. Także napotykani na miejscu przeciwnicy, Cienie (Shadows), personifikacje wspomnianych uczuć, zachowują się inaczej. Wpływ na nie ma np. pora dnia lub quest, który aktualnie wykonujemy.

Jeśli chodzi o persony, to system z nimi związany doczeka się nowych opcji. W "piątce" fuzji dokonujemy używając gilotyn (reżyser Katsura Hashino mówił, że jest to symboliczny akt wymazywania starego "ja"). Gilotyn będzie kilka rodzajów, np. takie, które pozwalają dokonywać fuzji więcej niż dwóch person. Do tego dochodzą też inne możliwości - wieszanie, krzesło elektryczne oraz zamknięcie w odosobnieniu. Wieszanie pozwala zwiększyć ilość doświadczenia przekazywanego innym personom, krzesło elektryczne poświęca personę dla przedmiotu, a zamknięcie to swego rodzaju trening pozwalający pokonać dotychczasowe słabości.

Tyle jeśli chodzi o informacje z Famitsu. Poniżej zamieszczamy jeszcze anonsowany na wstępie spot. Jego bohaterem jest Yusuke Kitagawa, początkujący malarz terminujący u znanego japońskiego artysty o pseudonimie Madarame.

Tagi: Atlus Persona 5 ps4