Aleksander Morcinek Aleksander Morcinek 16.08.2016 10:55
Nowy RTS na konsole? Bardzo chętnie!
528V

Nowy RTS na konsole? Bardzo chętnie!

RTS nie jest popularnym gatunkiem na konsolach, dlatego każdy tytuł jaki na tych platformach powstaje dostaje automatycznie status "perełki". Niebawem duża premiera XCom2, niemniej możliwe, że i tym tytułem będzie warto się zainteresować - tym bardziej, że w tym przypadku nie mówimy o rozgrywce turowej.

Deweloper Omni Systems znany ze swojego poprzedniego tytułu na PS3 zwanego Eufloria, postanowił stworzyć grę w której będziemy walczyć o tereny futurystycznego, cyberpunkowego miasta. Walka odbywać się ma pomiędzy różnymi gangami w rzucie izometrycznym. Jednostki mają mieć swoje specjalizacje, a rozgrywka ma się koncentrować przede wszystkim na potyczkach, gdzie świadomie zrezygnowano z innych charakterystycznych dla gatunku cech jak np. zbieranie surowców, rozbudowy bazy czy drzewka technologicznego - w sumie szkoda, bo wybieranie jednostek do zbierania haraczy po sklepach mogłoby być ciekawym doświadczeniem.

Twórcy chwalą się możliwościami taktycznymi pozwalającymi m.in. na okupowanie budynków, samochodów, czy zastawianie pułapek, a nasz gang ma się powiększać właśnie poprzez zdobywanie dodatkowego terenu.

Osobiście zamierzam śledzić tytuł aż do jego premiery, kto wie - może uda się autorom stworzyć coś angażującego również w opcji multiplayer.

 

P.S. To mój pierwszy news na stronie i proszę o wyrozumiałość w temacie ;) Mój występ jest epizodyczny i nie planuję go popełnić więcej niż kilka razy.

Tagi: