Kryspin Kras Kryspin Kras 15.08.2016 20:10
Axiom Verge zmierza na Wii U. Znamy datę premiery!
562V

Axiom Verge zmierza na Wii U. Znamy datę premiery!

Najlepszym Metroidem od lat jest gra która nie jest Metroidem. Tak w skrócie można określić Axiom Verge - soczystego indyczka, który nareszcie ma konkretną datę wydania na Wii U. Posiadacze sprzętu Nintendo powinni szykować portfele.

Nie da się ukryć, że Axiom Verge to najlepszy dwuwymiarowy Metroid od czasów wydania Metroid: Zero Mission w 2004 roku. Twórca gry - Tom Happ silnie inspirował się w swojej grze klasykiem od Nintendo, a sama gra zebrała świetne oceny gdy została wydana w zeszłym roku na PC i PS4. Twórca obiecał, że tytuł w tym roku pojawi się na Vicie, Xbox One oraz Wii U i póki co słowa dotrzymał w kwestii wersji na PS Vitę, która miała premierę parę miesięcy temu. Mamy jednak dobrą wiadomość dla posiadaczy Wii U - Metroid na którego tak długo czekaliście i którego pragnęliście na trzydziestolecie marki trafi do Was już 1 września w cenie 72 PLN. Co z tego, że pod nazwą Axiom Verge?

Sam twórca na swoim blogu umieścił wpis zatytułowany "Feels Like Coming Home", w któym podkreśla jak ważne było dla niego przeniesienie gry na Wii U. Mówi w nim również, że wersja na tę konsolę jest prawdopodobnie tą najlepszą, posiadającą ranking online dla speedrunów czy użycie GamePada do wyświetlania mapy. 

Gry Nintendo z mojego dzieciństwa są tym, co mnie zainspirowało do stworzenia Axiom Verge. Metroid jest prawdopodobnie jedną z najbardziej oczywistych inspiracji, jednakże jest ich więcej ponad to. Axiom Verge rozpoczął się jako trening game designu. Chciałem zdekonstruować moje ulubione gry z młodości i sprawdzić co się stanie, jeśli wezmę najlepsze elementy z tych gier i połączę je razem. Grapple hook z Bionic Commando, Yo-Yo Rygara w świecie Blaster Master i Shatterhanda. Chciałem zobaczyć co do siebie pasuje - i co równie ważne, co nie będzie razem grało.

[...]Więc z wielu powodów Axiom Verge tak naprawdę przynależy do platformy Nintendo. To wszystko było możliwe dzięki Blitwork [odpowiedzialni za port - dop. redaktora]  i jestem wdzięczny za ich pracę nad pixel-perfect portem. Chociaż gra wyszło już jakiś czas temu na inne platformy, to wersja na Wii U prawdopodobnie jest tą najlepszą. To jedyna konsolowa wersja wspierająca rankingi dla trybu Speedrunu. GamePad Wii U pozwoli graczom podglądać mapę świata przez cały czas, bez konieczności zatrzymywania gry, lub - grać w trybie Off-TV.

Cały wpis możecie przeczytać TUTAJ.

Jaracie się? :)

Źródło: http://www.nintendolife.com/news/2016/08/axiom_verge_heading_to_the_wii_u_eshop_on_1st_september

Tagi: Axiom Verge nintendo express wii u