Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 15.08.2016 16:04
Sony wreszcie dodaje Foldery - duże zmiany interfejsu w aktualizacji systemowej 4.00 do PS4
6190V

Sony wreszcie dodaje Foldery - duże zmiany interfejsu w aktualizacji systemowej 4.00 do PS4

Beta firmware'u 4.00 do PS4 ma zostać udostępniona w najbliższych dniach. Sony wreszcie podało, na jakie zmiany możemy liczyć w tej aktualizacji systemowej.

Z tej aktualizacji, która trafi do beta testerów w najbliższych dniach, ucieszy się pewnie wielu użytkowników, którzy od lat wyczekują wprowadzenia funkcji folderów. Zadowolone mogą być także osoby liczące na ogólne odświeżenie interfejsu.

Poniżej znajdziecie listę modyfikacji w aktualizacji systemowej 4.00, którą podzieliło się z nami dziś Sony.

Odświeżenie interfejsu

Dokonaliśmy kilku usprawnień i modyfikacji interfejsu PS4. W ramach tych usprawnień wprowadzamy nowe tła systemowe, nową zakładkę "What's New", a także zmodyfikowany wygląd wyskakujących okienek z komunikatami.

Quick Menu

Po przytrzymaniu przycisku PS na kontrolerze włącza się Quick Menu. Przemodelowaliśmy to menu, tak by było szybsze i prostsze w obsłudze. Dużą zmianą jest fakt, że menu zakrywa teraz tylko część ekranu.


Share Menu

Podobne zmiany zastosowaliśmy w zakresie menu Share, które pojawia się po wciśnięciu przycisku Share na padzie. Menu będzie zakrywać tylko część ekranu. Użytkownicy będą mogli uploadować dłuższe klipy na Twitter (do 140 sekund).

Foldery

Dodajemy opcję tworzenia folderów w celu porządkowania zawartości w bibliotece systemu PS4. Dodaliśmy również zakładkę "Zakupione", która pozwala na łatwy wgląd w nabytą zawartość. Wprowadzamy też nowe narzędzia do sortowania zawartości w Bibliotece (m.in. sortowanie uwzględniające datę zakupu, status instalacji).

Usprawnienia Trofeów

Aktualizacja pozwoli na przeglądanie Trofeów w trybie offline. Pozwolimy też na przeglądanie zawartości ukrytego Trofeum. Użytkownik będzie mógł zdecydować czy chce wyświetlać nazwę takiego Trofeum i informacje z nim związane. Zmieniamy też ikonki wskazujące na rzadkość danego Trofeum.

Profil Użytkownika

Odświeżyliśmy wygląd zakładki z profilem użytkownika. Łatwiej będzie zauważyć ważne informacje na pierwszy rzut oka. Gracze będą mogli dodać również swój własny obrazek jako tło profilu".

Sony zaznacza na koniec, że aktualizacja będzie mieć jeszcze więcej modyfikacji, niż te wymienione powyżej. Datę premiery i wszystkie szczegóły poznamy już w najbliższych tygodniach.

Źródło: http://blog.us.playstation.com/2016/08/15/ps4-system-software-4-00-will-feature-folders-ui-refresh-more/

Tagi: