Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.08.2016 15:04
Nordic Games staje się THQ Nordic. Twórcy przygotowują 23 produkcje
712V

Nordic Games staje się THQ Nordic. Twórcy przygotowują 23 produkcje

Szwedzi z Nordic Games systematycznie rozwijają firmę. Przygotowują nowe produkcje, wrzucają na rynek gry i szefowie korporacji postanowili w istotny sposób zaakcentować wydarzenie z 2013 roku. To właśnie wtedy marki należące do THQ zostały przejęte przez Skandynawów, którzy dzisiaj postanowili pójść o krok dalej. Przywitajcie THQ Nordic. 

Nordic Games wrzuciło na rynek sporo ciekawych gier, ale możemy przypuszczać, że Szwedzi przygotowują się na najlepsze czasy. Szefowie studia postanowili zmienić nazwę na THQ Nordic i potwierdzili tym samym chęć kontynuowania prac rozpoczętych jeszcze za czasów THQ.

Skandynawowie w 2013 roku postanowili pomóc upadającemu THQ. Firma wykupiła część marek i postanowiła kontynuować prace nad między innymi serią Darksiders. Ta decyzja ma pokazać, że przedstawiciele Nordic Games szanują THQ i nie tylko uzyskali możliwość tworzenia kolejnych odsłon znanych opowieści.

Sytuację skomentował Lars Wingefors, założyciel i właściciel THQ Nordic:

"Jeśli chodzi o nowe logo, dosłownie natknęliśmy się na nie po zakupie THQ i przeglądaniu różnych plików. Pomyśleliśmy: czemu nie? Mamy nadzieję, że nasi partnerzy zareagują bardziej entuzjastycznie, jeśli nie, to też w porządku. Przyjdźcie na nasze stoisko na gamescomie, zagrajcie w nasze gry i zobaczcie nowe logo w wielkim formacie."

W THQ Nordic pracuje aktualnie 325 deweloperów (wliczając w to zewnętrzne zespoły), a aktualnie autorzy pracują nad 23 projektami, a niedalekiej przyszłości mamy poznać 13 nowych gier. Na tej liście prawdopodobnie znajduje się trzecia odsłona wspomnianego Darksiders – ekipa podkreśla, że większość pozycji pochodzi właśnie z katalogu THQ.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: nordic games THQ THQ Nordic