Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 11.08.2016 12:32
Multiplayerowa afera nabiera rozpędu – na pudełkach No Man's Sky naklejki zasłaniają symbol sieciowy
3618V

Multiplayerowa afera nabiera rozpędu – na pudełkach No Man's Sky naklejki zasłaniają symbol sieciowy

Czy w No Man's Sky znajduje się multiplayer, czy nie? Wczoraj w Sieci zahuczało, że gracze nie widzieli swoich awatarów, pomimo faktu, że przebywali w dokładnie tym samym miejscu eksplorowanej planety.

Deweloperzy z Hello Games zdają się kluczyć wokół odpowiedzi na pytanie czy w grze można ujrzeć awatary innych graczy. Wychodzi im to chyba na tyle dobrze, że do zamieszania doszło nawet na etapie produkcji opakowań No Man's Sky

Na pudełku gry w europejskiej edycji limitowanej znajdziemy naklejkę z informacją o kategorii wiekowej gry. Kiedy zerwiemy naklejkę okazuję się, że pod nią oprócz informacji PEGI znalazła się też ikonka, która symbolizuje, że w produkcji znajduje się tryb sieciowy.

Póki co gra zdaje się być pozbawiona możliwości nawiązywania interakcji z innymi graczami (oprócz opcji nazywania planet/stworzeń). Czy w przyszłości coś zmieni się w tym temacie? Niestety deweloperzy kluczą wokół odpowiedzi na takie pytanie, albo w ogóle je ignorują. Wcześniejsza oficjalna wersja twórców była taka, że szansa na spotkanie dwóch graczy jest "bliska zera" ze względu na ogrom kosmosu i z tego względu nie należy liczyć na wspólną zabawę. Teoretycznie jednak multiplayer miałby być możliwy.

Czekamy teraz na definitywne wyjaśnienie tej sprawy przez Hello Games.

Źródło: https://www.rockpapershotgun.com/

Tagi: Hello Games humor multiplayer No Man's Sky