Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 10.08.2016 12:19
Batman The Telltale Series z problemami graficznymi również na konsolach - grę przetestowało Digital Foundry
869V

Batman The Telltale Series z problemami graficznymi również na konsolach - grę przetestowało Digital Foundry

Pisaliśmy już o nieakceptowalnej jakości Batman The Telltale Series w wersji PC (na szczęście deweloperzy wydali już patch naprawiający sytuację). Tym razem weźmy jednak na celownik konsolowe wersje tej pozycji...

Digital Foundry wzięło na warsztat Batman The Telltale Series w wersji na PS4 i XOne i niestety wnioski z tej analizy nie wprawiają w optymizm, potwierdzając, że Telltale ma cały czas duże problemy z oprawą graficzną swych produkcji.

Gra teoretycznie działa na PS4 w rozdzielczości 900p, a na XOne w 720p. Jeśli jednak wziąć pod uwagę fakt, że w tytule zastosowano "czarne pasy" na górze i dole ekranu wychodzi nam rozdzielczość odpowiednio 1600x766 i 1280x614 pikseli. To wg Digital Foundry najgorszy wynik w historii gier na PS4/XOne.

Bardzo niska rozdzielczość to jednak nie największy z problemów Batman: The Telltale Series. Okazuje się, że gra ma problem z utrzymaniem stabilnego framerate'u, często zaliczając spadki do ok. 20 fps. Efekt jest nawet bardziej odczuwalny na PS4, gdzie framerate "skacze" od 20 fps do ok. 50 klatek animacji. W przypadku Xbox One framerate działa w zakresie od ok. 20 fps do 30 fps. Oczywiście framerate w przygodówce nie jest tak ważny jak w grze akcji, ale mimo wszystko efekt końcowy rozczarowuje.

Wyniki testu Digital Foundry znajdziecie poniżej.

Za informację dziękuję Minsc.

Tagi: