Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.08.2016 20:14
Denuvo zostało prawdopodobnie złamane. Piraci chwalą się systemem do obchodzenia zabezpieczeń
1378V

Denuvo zostało prawdopodobnie złamane. Piraci chwalą się systemem do obchodzenia zabezpieczeń

Od kilku miesięcy systematycznie otrzymujemy informacje, według których kolejne grupy pokonały zabezpieczenia Denuvo. Dotychczas hakerzy nie chwalili się swoimi wyczynami, ale przedstawiciele organizacji nazwanej CPY informują o przygotowaniu programu, dzięki któremu mogą złamać każdą grę chronioną przez tę technologię.

Hakerzy ukrywający się pod nazwą CPY poinformowali, że złamali Rise of the Tomb Raider. W Sieci wylądował crack, dzięki któremu można odpalić „zapasową” wersję produkcji. Już wcześniej niejaki Voksi pochwalił się swoją pracą w przypadku Doom (2016), dzięki której gracze mogą włączyć piracką wersję pozycji, ale w przypadku CPY możemy mówić o małej rewolucji.

Organizacja poinformowała, że przygotowała system-program, który automatycznie łamie każdą grę chronioną przez Denuvo. Twórcy algorytmu mogą podobno wyłączyć zabezpieczenia we wszystkich aktualnie wydanych produkcjach.

Producenci Denuvo tworząc swoją technologię zadbali nawet o możliwość ponownego chronienie tytułu przez opublikowanie stosownej aktualizacji, ale podobno CPY wyłącza możliwość ulepszenia gier.

Na dokładne informacje potwierdzające sytuację musimy zaczekać. Ja mam jednak nadzieję, że to kolejna plotka, która zostanie szybko zweryfikowana przez przedstawicieli Denuvo.

Źródło: http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=1260165

Tagi: