Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.08.2016 18:00
Twórcy Quake Champions nie zdecydowali jeszcze o modelu biznesowym. Gra może zadebiutować w formie free-2-play
404V

Twórcy Quake Champions nie zdecydowali jeszcze o modelu biznesowym. Gra może zadebiutować w formie free-2-play

Po kilku tygodniach oczekiwania w końcu zobaczyliśmy rozgrywkę z Quake Champions. Twórcy pod względem gameplayu chcą zaoferować graczom klasykę, jednak w przypadku modelu biznesowego nie podjęto jeszcze wszystkich decyzji. 

Premiera Quake Champions to nadal bardzo odległy temat. Dopiero pod koniec przyszłego roku będziemy świadkami testów beta, dzięki którym gracze otrzymają możliwość sprawdzenia pozycji i pewnie po kilku kolejnych tygodniach gra wskoczy na półki sklepowe.

Przedstawiciele id Software nie ukrywają, że mają spory problem z grą. Nie chodzi tym razem o kod sieciowy, czy też błędy – autorzy nie zdecydowali jeszcze w jaki sposób chcą wydać produkcję. Szef studia Tim Willits w rozmowie z dziennikarzem PC Gamera podkreślił, że jego zespół nie jest jeszcze pewien, czy gra trafi do klientów w formie free-2-play, czy też deweloperzy zdecydują się na normalne wydanie.

Autorzy w tym przypadku nie chcą podejmować pochopnych decyzji, ponieważ tytuł nie trafi do fanów shooterów w przeciągu najbliższych miesięcy i w tym czasie może się jeszcze wiele zmienić. Jeśli będzie odpowiednie zainteresowanie produkcjami F2P, to gra może otrzymać właśnie taki model biznesowy.  

Ja żałuję mimo wszystko, że pozycja nie wskoczy na konsole. Rozumiem chęć skupienia się na jednej platformie i wyciśnięcia z niej wszystkich soków, ale gra wygląda naprawdę nieźle i chętnie postrzelałbym ze znajomymi na PlayStation 4 lub Xboksie One. 

Tagi: Bethesda id Software Quake Champions