Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.08.2016 14:30
Tekken 7 może otrzymać zmagania cross-platformowe. Wszystko zależy od Sony!
529V

Tekken 7 może otrzymać zmagania cross-platformowe. Wszystko zależy od Sony!

Bandai Namco dołączyło do CD Projekt RED i potwierdziło, że ich nadchodząca produkcja może otrzymać zmagania graczy na różnych platformach. Wszystko zależy od Sony, które musi wyrazić zgodę. 

W ubiegłym miesiącu CD Projekt RED otwarcie wspomniało, że może przygotować rozgrywkę cross-platformową dla Gwent: The Witcher Card Game, ale wszystko zależy od Sony. Już podczas bety jednocześnie będą walczyć gracze na Xboksie One i komputerach osobistych, ale trudno ocenić, czy do wspólnej zabawy dołączą posiadacze PlayStation 4.

Twórcy z Polski mówią otwarcie, że wszystko zależy od zgody Sony, a teraz rodzimym deweloperom wtóruje Bandai Namco. Projektant Tekken 7 – Michael Murray – odpowiedział na pytanie jednego z fanów, czy w grze pojawi się rozgrywka graczy na PC-XB1-PS4? Autor odpowiedział następującymi słowami:

„Proszę pytać Sony. Microsoft już publicznie powiedział, że jest zainteresowany rozgrywką cross-platformową.”

Taka rywalizacja byłaby naprawdę wielkim atutem japońskiej bijatyki, bo moglibyśmy mieć pewność, że na serwerach nie zabrakłoby chętnych do zmagań. Żadna platforma nie byłaby gorsza i dzięki temu każdy zainteresowany mógłby w pełni czerpać przyjemność z tytułu.  

Mam nadzieję, że Sony w niedalekiej przyszłości pozwoli Rocket League na zmagania cross-platformowe i będzie to początek pięknych czasów. Na pewno wielu twórców gier tylko czeka na pierwsze „zielone światło”. 

Źródło: Twitter.com

Tagi: Bandai Namco cross-platform michael murray Tekken 7